Закарпатці масово скидують побутове сміття в річки (відео)

Проїхавшись Закарпаттям, відвідувачі нерідко шоковані, адже замість омріяної чистої природи знаходять тони сміття. Річка Тересва одна з найбільших у регіоні. Влітку тут полюбляють відпочивати місцеві, що не заважає частині з них скидати у водойму увесь непотріб. Окрім того, на берегах облаштовано чимало стихійних сміттєзвалищ. В селищі Дубове таке є біля місцевого ринку. Чимало людей просто відмовляються платити за вивезення ТПВ, а віддають перевагу старому дідівському методу – непотріб в річку – вода все понесе. З року в рік, на жаль, ситуація незмінна. Вихід є – це штрафи. Їхній розмір нещодавно зріс у кілька разів, проте, як зазначають спеціалісти, не на стільки аби мотивувати недобросовісних жителів дотримуватися закону.

Як зазначив Василь Бонка, контролювати ці питання у населених пунктах має місцева влада.Фактично, при сільській, селищній чи міській раді має бути створена спеціальна комісія, яка виявляє і штрафує порушників. Але як показує практика, є чимало сільських та селищних рад де про такі комісії навіть не чули. А тому за дотриманням благоустрою нікому стежити. Часто, ситуацію рятують волонтери, які організовують суботники. Як зазначають в управлінні водного господарства щороку у квітні і їхнє відомство спільно з місцевими небайдужими активістами, молоддю, школярами влаштовують генеральне прибирання берегів річки. Проте ефект завжди, на жаль, тимчасовий. І насамкінець, екологічні проблеми це не лише вирубаний ліс, про який так люблять говорити на Закарпатті, це ще й забруднена річка,до того ж нерідко руками тих, хто часто лише як раз у вирубці вбачає основну екозагрозудля краю. Далі дивіться у сюжеті каналу М-студіо

 

 

Тим часом, закарпатська журналістка Антоніна Корнута своїм прикладом пропагує сортувати відходи. “Випила кокосове молочко помила пакет і на переробку.

Чесно? Не так легко бути свідомою. Спочатку це екосумки, а потім ти не можеш жодну упаковку викинути просто в смітник, миєш їх і збираєш на балконі, аби потім здати все на переробку. Набагато легше кинути в загальний контейнер і вважати, що у нас прибрано, чисто й охайно. Та будьмо відвертими: це стосується тільки наших домівок. Але не планети”.

clipnews