Робот без обличчя: Японія дивує новим технологічним досягненням

Японська компанія «Vstone» нещодавно презентувала своє нове досягнення – робота у вигляді немовля без обличчя на ім’я «Hiro-chan». Його розробили спеціально для самотніх літніх людей, аби вони не почувалися нікому не потрібними – повідомляє sundries.com.ua

Особливості японської розробки

Робот уміє відтворювати близько сотні різних звуків, які можна почути від дітей. Коли роботизоване немовля залишається на самоті, то починає плакати та кричати – таким чином «іграшка» вимагає до себе уваги як справжній малюк. Якщо його взяти на руки і трохи поколисати, він заспокоюється і починає сміятися.

На думку розробників, якщо одинокі люди на схилі літ почнуть доглядати за такою «дитиною», то отримуватимуть позитивні емоції, а також перестануть відчувати себе самотніми.

Чому робот не має обличчя?

Японські науковці представили робота без обличчя через те, що досі ще нікому не вдавалося навчитися штучно відтворювати людські емоції за допомогою міміки так, щоб це виглядало природньо. Як би не намагалися це зробити інженери, у них нічого не виходить: якщо людина дивиться на робота з обличчям, що вміє показувати свої емоції за допомогою міміки, то, окрім страху, в неї не з’являється жодних почуттів. Пригадаймо людиноподібного робота Софію, про яку 2018 року писали всі таблоїди. Вона дуже схожа на людину. Але через різкі рухи та неприродну міміку обличчя її можна було й злякатися.

Аби не наводити страху на людей, інженери вирішили створити робота, що виражає свої емоції винятково за допомогою звуків. Розробникам «Hiro-chan» довелося використати записи сотень дитячих криків, сміху, плачу та інших звуків для того, щоб досягти максимальної правдоподібності та плавного переходу від однієї емоції до іншої.

Вмонтовані всередину робота акселерометри дозволяють йому зрозуміти, що положення його тіла змінилося, бо його взяли на руки. Якщо людина обніме робота-малюка, він відчуватиме радість.

Японська компанія розраховує, що роботів закуповуватимуть будинки для літніх людей. Вартість таких «іграшок» в Японії становить не більше 5,5 тисячі єн. Для роботів, що схожі на людину, це невисока ціна. Її вдалося досягти завдяки тому, що технологічна новинка не має складного механізму вираження емоцій за допомогою міміки.

partnernews