Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров відвідав Закарпатський обласний клінічний Кардіодиспансер та Центр легеневих хвороб

Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров відвідав Закарпатський обласний клінічний кардіодиспансер та Центр легеневих хвороб.

Закарпатському обласному клінічному кардіодиспансеру передали:

захисні біокостюми, респіраторні маски ФФП2 та щитки;

15 слідкуючих моніторів та моніторну станцію закуплено у рамках проєкту Світового банку реконстуркції та розвитку. Апаратура дозволяє контролювати та фіксувати стан пацієнтів у режимі онлайн.

Завдяки проєкту в області вдалося реалізувати надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними заховрюваннями в режимі «терапевтичного вікна». Щоб врятувати людину від інфаркту міокарда, потрібно надати медичну допомогу у перші 90-120 хвилин.

Тому у місті Хуст відкрили відділення інтервенційної кардіології. За визначений час сюди встигають привезти хворих із Рахова, наприклад, до Ужгорода шлях триває удвічі довше.

Завдяки злагодженій роботі медиків від першої ланки – швидкої допомоги до операційної, летальність від серцевосудинних захворювань в області вдалося знизити із 10 % до менше 1%.

➡️У Закарпатському обласному кардіодиспансері готові проводити операції на серці хворим із COVID-19.

Керівник кардіодиспансеру Роман Соскида:

“Якщо би у нас був ковідний хворий, якому треба робити операцію, то ми би робили її на першому поверсі. Маємо можливість працювати зразу у двох операціних. На тому ж поверсі його можна ізолювати там є палати, підведений кисень”.

➡ Центр легеневих хвороб Олексій Петров відвідав наступним.Тут лікують 27 хворих на COVID-19. 2 пацієнти одужали, їх готують на виписку.

Заклад може прийняти 30 пацієнтів із COVID-19.

Від Закарпатської ОДА до Центру легеневих хвороб передали:

500 костюмів біозахисту

500 респіраторів FFP2

500 респіраторів FFP3

70 захисних щитків

1 пересувний рентген вартістю 1 млн 848 тис грн.

Василь Скрип, керівник закладу:

“Ті хворі, які самостійно можуть пересуватися,  рентген роблять на стаціонарному апараті. Але є хворі, які знаходяться на апараті ШВЛ, от їх на рентген не відведеш. Цей новий пересувний апарат саме для таких пацієнтів. Він на колесах.”

Пересувні рентген апарати закуплені депаратаментом охорони здоров’я коштом обласного бюджету отримали загалом 5 медичних закладів : окрім Центру легеневих хвороб, Обласна інфекційна лікарня, Обласна клінічна лікарня, Ужгородська ЦМКЛ, Обласна дитяча лікарня.

Олексій Петров подякував медикам за роботу:

«Ви ті, хто сьогодні відчуває чи не найбільше навантаження. Бажаю, щоб ваші пацієнти швидко одужували! Вам – міцного здоров’я і витримки!”

clipnews