До бюджетів Закарпаття надійшло 53 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами

За січень-квітень 2020 року до місцевих скарбниць Закарпаття платниками податків сплачено понад 53 млн грн акцизного податку з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 1 млн гривень. Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Закарпатській області.

Нагадаємо, з кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу п’ять відсотків акцизного податку надходять до скарбниці міста, або об’єднаної територіальної громади. При цьому, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремим рядком. Якщо немає чеку – податок не сплачено, і відповідно не наповнюється бюджет. Тому, рекомендуємо покупцям завжди вимагати у продавця фіскальний чек за товар, який не лише доводить факт продажу, а й гарантує захист прав споживачів від фальсифікованої продукції.

Крім того, інформуємо, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території нашої області придбали 2568 ліцензій, зокрема:

– на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 1274;

– на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 980;

– на право роздрібної торгівлі пальним 41 ліцензію та 273 ліцензій на право зберігання пального.

Також за чотири місяці поточного року до місцевого бюджету сплачено 10,7 млн грн плати за ліцензії на виробництво, право оптової, роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Нагадаємо, що 29 травня 2020 року – останній день сплати акцизного податку за квітень поточного року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

Відділ комунікацій

ГУ ДПС у Закарпатській області

clipnews