Закарпатці заборгували за газ і світло понад мільярд гривень (відео)

1 млрд 104 мільйони гривень заборгували закарпатці за спожитий газ та його доставку. Про це повідомила директорка ТОВ «Закарпатгаз Збут» Вікторія Томинець. За її словами розрахунки закарпатців за газ погіршилися з моменту запровадження карантину.

Ужгородка Тамара Чекеринда розповідає: за комунальні послуги сплачує вчасно.

«І заплачу, і буду платити. Те, що вони там перенесуть, чи що, я в те не вірю. Все рівно воно накопичиться і все рівно треба заплатити», – говорить Тамара.

 

Станом на квітень за газ закарпатці боргують мільярд 42 мільйони гривень, за його доставку – 62 мільйони, каже комерційна директорка «Закарпатгазу» Юлія Соколова.

 

«Кабмін зобов’язав газопостачальні та газорозподільчі компанії по-перше до побутових споживачів не застосовувати заходи з припинення і обмеження газопостачання і, по-друге, нам заборонено застосовувати будь-які штрафні санкції за прострочення платежів побутовими споживачами. Але жодним чином не було сказано, що за побутові послуги, в тому числі за розподіл природнього газу не потрібно платити. Платити потрібно, оскільки борги накопичуються», – говорить комерційна директорка «Закарпатгазу» Юлія Соколова.

«Я не знаю, звідки вони взяли мій номер, але дзвонили. Намагаємся платити: поки що ми не в боргах. Але дзвонили, цікавилися. На рахунок пені не знаю», – ДІАНА МІЛЬГАЄВА, підприємниця.

 

За спожиту електроенергію станом на 23 квітня закарпатці боргують 48 мільйонів гривень, розповідає директорка «Закарпаттяенергозбуту» Наталія Німець.

 

«Під час карантину ми не маємо права проводити відключення від електропостачання. Як закінчаться карантинні заходи, ми зможемо надалі проводити роботу з боржниками. Ми повинні ставитися до цього свідомо: закінчаться обмеження, борги вони собі накопичать і їм треба буде сплатити ці борги, які вони собі накопичать», – директорка «Закарпаттяенергозбуту» Наталія Німець.

За словами Юлії Соколової та Наталії Німець, закарпатці можуть сплачувати за газ, його доставку та електроенергію на сайтах компаній.

 

ЧИТАЙТЕ також: Мінсоцполітики: Розпочато виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень

 

clipnews