Пожежа у природному парку “Зачарований край” на Іршавщині: лісівники, рятувальники та добровольці загасили підпал

У суботу, 11 квітня, на території Ільницького лісництва НПП «Зачарований край» лісівниками було ліквідовано загоряння сухої трави та лісової підстилки. Причиною загорання був навмисний підпал. Під час обходу лісфонду інспектором з лісової охорони Васильом Кебелешем було виявлено загоряння. Одразу працівник державної лісової охорони зреагував і викликав на допомогу колег. 

 

В локалізації підпалу прийняли участь 20 працівників служби держохорони парку, 4 працівники ДСНС України в Закарпатській області та 30 місцевих жителів. Завдяки важкій, злагодженій та беззупинній роботі лісівників працівників ДСНС та добровольців пожежу було ліквідовано.

Колектив парку висловлює щиру подяку працівникам ДСНС Іршавського району, жителям с. Осій та с. Ільниця за надання вагомої допомоги в гасінні лісової пожежі.

У пожежонебезпечний період громадянам, а також підприємствам, установам, організаціям суворо забороняється розпалювати вогнища поблизу хвойного, мішаного чи листяного лісу; випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу ( у тому числі проводити сільськогосподарські пали); звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, побутові та горючі відходи тощо, а також здійснювати у лісі будь-які роботи без узгодження з постійними лісокористувачами.

Через недбальство людини за декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятиліттями. Особливо величезну шкоду пожежа завдає лісовій фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їх домівки.

Адміністрація національного природного парку «Зачарований край» з особливим проханням звертається до всіх громадян: дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Бережіть ліс від пожеж!

 

Пресслужба Закарпатського ОУЛМГ
clipnews