Підприємства Закарпаття сплатили майже 139 млн грн податку на прибуток

За перший квартал 2020 року підприємства Закарпаття перерахували до зведеного бюджету майже 138,9 млн грн податку на прибуток, що на 7,4 млн грн більше, ніж за відповідний період 2019 року. Про це свідчать статистичні дані Головного управління ДПС у Закарпатській області. З вказаної суми до державного бюджету надійшло понад 124 млн грн, відповідно місцеві бюджети області отримали 14,8 млн гривень.

Нагадаємо, базова ставка податку на прибуток підприємств дорівнює 18 відсотків. Платниками податку на прибуток – резидентами є:

– суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пп. 133.4 та 133.5 ст. 133 Податкового кодексу України;

– управитель фонду операцій з нерухомістю, який здійснює діяльність відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» щодо операцій і результатів діяльності із довірчого управління, що здійснюється таким управителем через фонд.

Платниками податку на прибуток підприємств – нерезидентами є:

– юридичні особи, які утворені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України;

– постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.

Відділ комунікацій

ГУ ДПС у Закарпатській області

clipnews