На Закарпатті Суд визнав протиправними дії “столичного” приватного виконавця щодо боржника

Закарпатський окружний адміністративний суд скасував Постанову про відкриття виконавчого провадження приватного виконавця виконавчого округу міста Києва.

Заявник звернувся до суду із позовом, оскільки вважає, що  приватний виконавець всупереч вимогам Закону України “Про виконавче провадження” відкрив виконавче провадження. Позивач зазначив, що  жодного відношення до міста Києва він не має, проживає та зареєстрований у Свалявському районі, а тому виконання виконавчих документів стосовно нього має здійснюватися у виконавчому окрузі Закарпатської області. Відтак постанова про відкриття виконавчого провадження підлягає скасуванню.

Суд зауважив, що Законом  України «Про виконавче провадження»  чітко визначено порядок, який регулює відкриття виконавчого провадження за місцем проживанням боржника або за місцем знаходженням його майна.

Згадане виконавче провадження було відкрито приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва, відтак він міг вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюється його функції, а саме на м. Київ.

Суд не взяв до уваги твердження приватного виконавця про те, що у позивача відкритий картковий рахунок у місті Києві, на якому знаходиться майно позивача, оскільки підтвердження фактичного знаходження майна заявника у м. Київ відповідачем надано не було. Відтак не було правових підстав у приватного виконавця розпочати виконавче провадження.

З огляду на наведене суд дійшов висновку про задоволення позову.

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень, справа № 260/1562/19.

 

За повідомленням прес-служби суду

 

clipnews