На Закарпатті СБУ попередила незаконне вивезення з України 11 тисяч захисних масок (відео)

Служба безпеки України попередила у Закарпатській області спробу незаконного вивезення з країни партії товарів протиепідемічного призначення, заборонених урядом до експорту.

За попередніми даними слідства, інспектор відділу прикордонної служби «Ужгород» Чопського прикордонного загону налагодив корупційний механізм одержання грошей за нелегальне переправлення за кордон протиепідемічної продукції.

У межах контролю за вчиненням злочину оперативники спецслужби задокументували факт вимагання посадовцем від місцевого жителя 3 тисяч американських доларів. За вказану суму прикордонник «гарантував» чоловіку сприяння у переміщенні до однієї з європейських країн поза встановленими пунктами контролю 11 тисяч захисних масок на понад пів мільйона гривень.

Правоохоронці затримали інспектора Держприкордонслужби відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України в Ужгородському районі під час передачі першої частини неправомірної вигоди.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Операція проводилась Управлінням СБУ в Закарпатській області спільно з УВВБ «Захід» та слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у м. Львів, під процесуальним керівництвом військової прокуратури Ужгородського гарнізону.

Пресслужба Чопського прикордонного загону також коментує цю подію.

Сьогодні вранці офіцерами підрозділу внутрішньої та власної безпеки УВВБ «Захід», за участі керівництва Чопського прикордонного загону та спільно зі співробітниками ВБКОЗ УСБУ в Закарпатській області та слідчими територіального підрозділу ДБР, затримано інспектора  відділу «Ужгород» Чопського прикордонного загону. Затримання проводилось під процесуальним керівництвом військової прокуратури Ужгородського гарнізону, в ході реалізації матеріалів кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.368 ККУ «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».  Встановлено, що прикордонник вимагав та отримав від місцевого мешканця 800 доларів США за сприяння незаконному переміщенню товарів через кордон. Зокрема, йшлося про надання інформації щодо часу та місця розміщення прикордонних нарядів.

Наразі вирішується питання щодо затримання інспектора  в порядку ст. 208 КПК України, обрання йому запобіжного заходу та оголошення  про підозру за ч.3. ст.368 ККУ.

Зазначимо, що робота з виявлення військовослужбовців, причетних до протиправної діяльності, постійно проводиться. Гарантуємо, що затримання будуть, правопорушники обов’язково будуть притягнуті до відповідальності.

 

 

clipnews