На Міжірщині прокуратура вимагає повернути у державну власність землю вартістю 1 млн грн, яка була незаконно приватизована

Хустська місцева прокуратура звернулась з позовною заявою до суду про визнання недійсним розпорядчого акту (наказу), яким, у приватну власність, передано 0,60 га земель вартістю близько 1 млн грн та її витребування у власність держави.


Як повідомив заступник керівника Хустської місцевої прокуратури Петро Бобинич, встановлено, що мешканець с.Сойми, Міжгірського району повторно безоплатно отримав у власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яку у подальшому вніс до статутного капіталу юридичної особи.


Таким чином, закарпатець порушив вимоги ч.4 ст.116 Земельного кодексу України, повторно реалізувавши одноразове право на безоплатне отримання земельної ділянки одного цільового призначення.


Йдеться про землю, законність набуття якої закарпатцем, викликало значний суспільний негатив серед мешканців с.Сойми, Міжгірського району. Ділянка, яку приватизуава закарпатець, знаходиться у безпосередній близькості до русла  річки Ріка.

Серед іншого, місцеві мешканці занепокоєні тим, що можлива забудова спірної земельної ділянки призведе до підтоплення їх будинків.


Наразі за вказаним позовом прокуратури Господарським судом Закарпатської області відкрито провадження по справі.


Пресслужба прокуратури Закарпатської області

clipnews