Мер Івано-Франківська доручив поліції вивезти ромів на Закарпаття

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків дав доручення вивезти людей ромської національності з міста в Закарпатську область. Однак із цим завданням правоохоронці не впоралися повністю. Про це очільник міста повідомив на щотижневій оперативній нараді, інформує LB.

 

“Також цигани, ні, правильніше – особи ромської національності. Ми вже бус давали. Вивезли їх на Закарпаття. Чому вони далі тут?” – цитує Марцінківа Суспільне.

За словами начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігоря Влізла, 12 осіб відмовилися їхати.

“Що значить “відмовилися”? А чому не запакували? Є поліція. До наступного вівторка ви повинні вирішити цю проблему. Ми вам автобус дали. Поліція просила дати автобус – дали. Чому не запакували і не вивезли?” – поцікавився мер міста.

 

Через свої висловлювання мер Івано-Франківська потрапив у гучний скандал. Зокрема, посольство США в Києві назвало заяву мера дискримінацією.

На скандальну заяву мера Івано-Франківська вже відреагували правозахисники. Коаліція ромських неурядових громадських організацій України, які опікуються захистом прав ромської меншини в України, звернулася до органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківська й особисто до мера міста Руслана Марцінківа через його антиромські настрої, інформує «Громадське».

Своєю чергою, як пише «Главком», посланниця толерантності ПР ООН в Україні Зола Кондур, заявила, що представникам благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» в мерії повідомили, що офіційного розпорядження «вивозити ромів» не було і, можливо, «пан мер неправильно висловився під час наради».

Правозахисниця переконана, що формальні причини пояснити ситуацію в міськраді знайдуть: «Можливо, казатимуть про неналежні санітарні умови або що вони оселилися на приватній території».

Утім, вона наголошує, що подібними діями мер Івано-Франківська порушує права людини.

 

 

 

clipnews