ЄСВ: застосування штрафних санкцій та термінів подання скарг в період карантину

За які порушення не будуть застосовуватися штрафні санкції щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

До 31 травня 2020 року продовжено строки тимчасового незастосування штрафних санкцій за такі порушення:

– несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок);

– неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на як нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

– несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до податкових органів. При цьому абзаци другий та третій пункту 7 частини одинадцятої статті 25 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо такого порушення, вчиненого у періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року, не застосовуються.

Це передбачено Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

До 31 травня 2020 року також подовжено терміни ненарахування платникам єдиного внеску пені, при цьому нарахована пеня за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року підлягає списанню.

Варто зазначити, що на період до 31 травня 2020 року зупиняється строк розгляду скарг платників податків єдиного внеску що надійшли/надійдуть до 31 травня 2020 року та які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків та не призводять до задоволення скарг платників податків. Це ж стосується ненадіслання платникам податків рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу про продовження строків. Податковий орган, який розглядає скаргу платника єдиного внеску зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Якщо строк подання скарги припадає на період з 2 квітня до 31 травня 2020 року, то строки для подання таких скарг зупиняються, а платник податків може подати відповідну скаргу до 31 травня 2020 року (включно). Як результат, такі скарги повинні бути прийняті та розглянуті податковим органом в загальному порядку. Водночас, з урахуванням того, що перебіг строків, як зупинялися, продовжується, то контролюючий орган має право прийняти відповідне рішення з 1 червня 2020 року з урахуванням часу, що минув до такого зупинення.

 

Відділ комунікацій

ГУ ДПС у Закарпатській області

clipnews