Як попереджають лісові пожежі в Брустурянському лісомисливгоспі

Якщо лісові пожежі на Тячівщині і виникають, то, як правило, їх вдається загасити на ранній стадії. Можливим це стало, перш за все, завдяки системі відеоспостереження за лісами та квадрокоптеру.
До прикладу, у Брустурянському лісомислисговпі, такі технології показали свою ефективність. Система відеоспостереження, за словами лісівників Брустурянського лісомисливгоспу, окупила себе буквально відразу, оскільки дає можливість швидкого реагування на загоряння і допомагає врятувати лісові масиви та уберегти життя тварин та жителів сіл.
Відтак для більш ефективної роботи, пов’язаної з охороною державного лісфонду, лісівниками встановлено 18 камер відеонагляду, закуплено квадрокоптер, адже майбутнє — за передовими технологіями й повною автоматизацією процесу спостереження за збереженням природних багатств України.
Окрім того, фотопастки дозволяють встановити та притягнути до відповідальності порушників природоохоронного законодавства. Місця розміщення фотопасток періодично змінюються. Про роботу засобів фото-і відеофіксації в лісі попереджають інформаційні знаки. Нині під контроль взяті найпроблемніші місця лісового фонду, де можливий викид сміття, незаконна рубка дерев, а також підпал.
Фото і відеопастки можуть працювати автономно тривалий час. Оптика камер дозволяє розглянути в хорошій якості особи тих, хто потрапляє в поле їх видимості, а також реєстраційні номери автомобілів.
Пресслужба Закарпатського ОУЛМГ
clipnews