“Експерт широкого профілю” Віктор Балога: вибори, корупція, і його роздуми про високе і абстрактне

В народі бутує думка — якщо чогось не знаєш, запитай у Віктора Івановича Балоги.

І справді, фейсбук мукачівського політика має відповіді на всі питання у всіх сферах життєдіяльності. Тут Вам і зовнішя та внутрішня політика, питання оборони держави, міжнародна економіка та навіть енергетика.

Днями видання Віктора Балоги mukachevo.net оприлюднило матеріал з гучним заголовком.

Народний депутат Віктор Балога вказав на нелогічні дії збоку уряду, щодо зупинки атомних електростанцій.

У своєму опусі обранець роздумовує над ініціативою уряду щодо зупинки блоків атомних електростанцій, вказуючи на помилки держави.

Цікаво, що питання енергетики, з певною періодичністю, не один раз цікавило нардепа. Так, в 2013 році Віктор Балога аж надіслав генпрокурору депутатське звернення з приводу ситуації з міні-ГЕС, які, на його думку, призводили до екологічної катастрофи в нашому регіоні.

 

«Вода з русла пропала, колодязі висохли, а горе-інвестори готуються споруджувати в селі ще одну таку станцію», – говори тоді Віктор Іванович.

Проте, позиція мукачівського можновладця традиційно має схильність до мімікратії в залежності від політичного становища у державі та власних інтересів у тому чи іншому питанні.

Пройшло 5 років, як родина Балог стала головним захисником інтересів таких самих «горе-інвесторів». В 2018 році син нардепа та мер Мукачева Андрій Балога швидко провів псевдо-громадські слухання щодо розробки детального плану території в руслі річки Латориця для розміщення там тих таки міні-ГЕС, які так палко критикував його батько раніше.

Псевдослухання проводились за присутності одних тільки представників міськвиконкому та комунальних підприємств. Хто і як оголошував про це дійство, знали лише обрані.

Як наслідок, обурені мукачівці вийшли під стіни ратуші на акцію протесту, на якій збирали підписи проти будівництва гідроелектростанцій.

Пізніше родина Балог заявила про намір організувати проведення повторних громадських слухань, а також місцевого референдуму з цього приводу протягом 2018 року. Зрозуміло, що ніякого референдуму в місті не відбулося.

«Наголошую: все вирішуватиме виключно громада Мукачева», — запевнив Балога і, загадково посміхнувшись, покинув зал засідань, навіть не вислухавши активістів, які мали до нього чимало питань. Мера проводжали вигуками «Ганьба».

Варто зауважити, що Мукачево — одне з найвразливіших міст Закарпаття щодо можливих підтоплень. Це показав і катастрофічний паводок 1998 року, коли в місті були зруйновані сотні будинків, і паводок 2001 року, та навіть останній паводок у грудні минулого року.

На цьому фоні дещо дивно звучать переконання родини Балог про «плюси» будівництва на Латориці в межах міста міні-гідроелектростанцій, які штучно піднімуть рівень води й перешкоджатимуть швидкому проходженню паводкових хвиль.

Нагадаємо, що в 2013 році Віктор Іванович дійшов до кабінету цілого генпрокурора в намаганнях зупинити будівництво тих самих міні-гес в перечинському районі. Щоправда інвестор був не з числа друзів його сина.

На цьому фоні досить дивно виглядає намагання створення Віктору Балозі образу «заслуженого енергетика», який регулярно змінює власну думку виключно на підставі власних інтересів. Вчора проти міні-гес, завтра двома руками «за», післязавтра — експерт у питаннях атомної енергетики.

Щоправда, простих мукачівців цікавить зовсім інше. Про це свідчить фактична поразка Віктора Балоги на виборах по 69 округу, де шляхом нехитрих маніпуляцій нардепу вдалося нечесно обігнати представника партії Слуга Народу Едгара Токара.

Постійні проблеми з водою та каналізацією, транспортною та місцевою інфраструктурою, скандальний продаж будівлі «ММКП Мукачівводоканал» та майновий комплекс по вулиці братів Шерегіїв на підставного 22-річного юнака зі Свалявщини, 50-тисячні зарплати працівників мукачівського соцзахисту, які видають матеріальні допомоги співаку Степану Гігі, який час від часу розважає старшого Балогу тощо.

Дискусії та аналіз на ці теми від Віктора Балоги ми ніколи не прочитаємо на місцевих ЗМІ, й причини цьому усім зрозумілі. Питання в іншому — якщо ваша родина майже 30 років не може навести у своєму рідному районі, навіщо ці пусті роздуми про високе та абстрактне?

Люди кажуть, що Андрій та Віктор Балога неодноразово вислуховували від чиновників міськради про важливість зменшення своїх апетитів в питаннях освоєння грошей місцевого бюджету. Подейкують, що на одній з таких зустрічей Віктор Іванович у відповідь заявив, що той, хто без гріха, нехай першим кине камінь у мого сина. Таких людей на нараді не виявилось… Камінь не полетів, а родина Балог й надалі орудує в місті над Латорицею, пускаючи своїми публікаціями, на глобальні теми, пил в очі своїх виборців.

Ось незначний, проте показовий перелік зловживань місцевої влади Мукачева:

  • Реконструкція скверу поблизу готелю інтурист по вулиці Олександра Духновича за 5 мільйонів 193 тисячі, термін здачі – 30 червня 2019 року. За підрахунками експертів вартість об’єкту мерія перевищила на майже 2 мільйони.
  • Придбання автобусів МКП «Громадський транспорт Мукачева». Передбачено бюджетних коштів- 42 млн грн при їх реальній розрахунковій вартості в 31 млн грн. Таким чином вкрали 11 млн.грн.
  • Будівництво ЦНАПу в мерії передбачали 34,5 млн.грн, хоча реальна вартість робіт становить 18.1 млн.грн. Освоєно в кишеню — 16.4 млн.грн.
  • Вартість дороги до супермаркету Балог становить майже 12 мільйонів гривень, однак Андрій Балога зробив цей автошлях ледь не вдвічі дорожче — за 21 мільйон гривень.
  • На реконструкції Палацу Культури (будинок офіцерів) чиновники заробили чималі кошти, адже при розрахунковій вартості в 18.5 млн грн, мерія на ці витрати заклала аж 59.9 мільйонів гривень.

Віктор Іванович, дякуємо за турботу про АЕС, там без Вас ніяк не могли різібратися! А місто нехай почекає. Судячи з вищевикладеного, у окрмих його жителей все гаразд, принаймні у фінансовому плані так точно.

До слова, станом на сьогодні у прокуратурі доведено вину декількох членів ДВК з 69 округу, які видавали бюлетені людям, які фактично знаходилися на заробітках. Навпроти якого прізвища стояла у них галочка? — питання риторичне.

 

ДО ТЕМИ: Виборчі злочини на закарпатських дільницях – вироки для 9 членкинь та виборця

Закарпатська Правда

 

clipnews