Два десятки пожеж в екосистемах за добу ліквідували закарпатські рятувальники

19 пожеж в екосистемах трапилися лише за один день на території Закарпатської області. Найбільше – 6 загорань сміття, сухої трави й чагарників – зафіксували в Ужгороді та прилеглому районі. По три пожежі сталося в Іршавському та Виноградівському районах, по 2 – на Берегівщині та Мукачівщині. По одному разу виїжджали бійці ДСНС Великоберезнянського, Міжгірського й Тячівського районів. Усього вогонь знищив понад 23 гектари рослинності.

Загалом із початку року закарпатські рятувальники ліквідували майже 700 пожеж сухої трави та чагарників. І ця приголомшлива цифра – результат діяльності людини. Адже навесні кожен господар вважає за свій обов’язок прибрати територію і задля економії часу й зусиль просто підпалює рослинність, не думаючи про наслідки таких дій. Ми неодноразово писали, як вогонь діє на родючий шар ґрунту та як у пожежах гинуть тварини. І йдеться не тільки про шкоду для довкілля. Вже є випадки, коли полум’я із сухої трави перекидалося на житлові будинки й господарчі споруди.

Щоб уникнути лиха, треба дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Перш за все, не слід випалювати суху траву, чагарники та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також кидати недопалки й сірники на суху трав’янисту підстилку. А залишене на природі без нагляду вогнище може призвести до масштабної лісової пожежі!

У ДСНС України у Закарпатській області

 

clipnews