На Закарпатті прокуратура погодила підозри 8 учасникам злочинного угруповання у вчиненні серії тяжких злочинів

Із восьми учасників злочинного угруповання, які підозрюються у вчиненні серії тяжких злочинів, двом особам погоджено підозру у вимаганні, іншим шести – у незаконному збуті наркотичних речовин. Наразі, уже шістьом особам вручено повідомлення про підозру. Встановлюється місцезнаходження ще двох осіб, які підозрюються у наркоторгівлі.

Так, встановлено, що двоє підозрюваних, один з яких є депутатом Свалявської районної ради, вимагали від потерпілого повернути гроші за надумані борги. Погрожуючи чоловіку розправою, депутат разом зі спільником, упродовж 2019 року, неодноразово отримували від підприємця значні суми готівки. Їх протиправну діяльність, правоохоронці припинили 31 березня, затримавши у Сваляві безпосередньо після отримання чергового траншу у розмірі 1 тис дол. Загалом, прокурорами спільно із співробітниками СБУ та ДБР  задокументовано факт вимагання 24 тис дол США від місцевого підприємця.

Їх дії кваліфіковані як вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що завдало майнової шкоди потерпілому у великих розмірах (ч.3 ст. 189 КК України).

Іншим напрямом «діяльності» затриманих було розповсюдження наркотичних речовин.

Так, у ході документування протиправної діяльності членів угруповання, правоохоронцями зафіксовано неодноразові факти збуту підозрюваними метамфетаміну. У підозрюваних діяла чітко відпрацьована схема збуту наркотичних речовин, які вони збували на території міст Мукачева, Сваляви та Ужгорода.

За результатами проведених 31 березня 2020 року понад 20 обшуків,  вилучено понад 0,5 кілограма речовини схожої на метамфетамін, а також канабіс та пігулки психотропної дії.

Крім того у ході слідства правоохоронці встановлюватимуть законність походження значних сум готівки в іноземній та національній валютах, які виявлені вдома у підозрюваних, а також зброї та набої різного калібру. Вилучена зброя та речовини скеровані для проведення відповідних експертиз.

Дії підозрюваних кваліфіковані як незаконний збут психотропних речовин у великих розмірах, вчинений повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 307 КК України).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Пресслужба прокуратури Закарпатської області

clipnews