Ужгородський коньячний завод таки буде під контролем людей Януковича

Ще на початку 2012 року у закарпатській газеті СЗ «Фест» було опубліковано статтю про те, що старший син тодішнього президента України Віктора Януковича Олександр поклав око на Ужгородський коньячний завод.

“Виробник (Ужгородський коньячний завод – ред.) відомих в Україна марочних напоїв “Тиса”, “Карпати”, “Ужгород” та доступніших ординарних коньяків, у тому числі й найбільш популярного “Закарпатського”, впродовж двох десятиліть був, що називається, “у руках” його керівника Володимира Гісема… Але, схоже, цього разу партійний квиток (В. Гісем торік став членом Партії регіонів – ред.) не гарантує його бізнесу статусу недоторканності – на успішного продуцента улюбленої мільйонами “Тиси” поклали око “донецькі”. І не просто “донецькі”, а їхня київська “діаспора”, – говориться у публікації.

“Нині Ужгородом активно шириться інформація про те, що головного акціонера коньячного заводу наприкінці 2011-го “переконали” відписати свою власність старшому сину володаря межигірських (не плутати з міжгірськими) володінь. Підтвержують цю інформацію у приватних розмовах й високопосадовці з обласної влади, депутати, окремі акціонери, які свого часу звільнилися з підприємства”, – додає автор матеріалу “Букет “Тиси” з донецьким ароматом”.

Згодом інтернет-видання «Заголовок», посилаючись на власні джерела, написало, що підприємство дісталося родині Януковича фактично за безцінь. «Контрольний пакет акцій одного з найбільших підприємств Закарпаття АТ «Ужгородський коньячний завод» відтепер належать не головному його акціонеру та багаторічному директору Володимиру Гісему, а старшому сину Президента Віктора Януковича. Така інформація з’явилась в закарпатських ЗМІ.

Йдеться про те, що В.Гісема попросили відписати свою частку наприкінці 2011 року. Не безкоштовно. Сума угоди не розголошується. Як стало відомо Заголовку з неофіційних джерел, вартість дуже занижена», – писав «Заголовок».

З того часу про завод було доволі мало інформації. Але зараз його виставили на приватизацію і можна було очікувати, що люди Януковича знову активізуються, щоб таки залишити «при собі» це підприємство.

Як відомо, наразі Ужгородський коньячний завод є головним акціонером Комінвестбанку.

Стало відомо, що головою спостережної ради банку стала… Тетяна Ознобкіна. Саме Тетяна Ознобкіна свого часу очолювала на Закарпатті Брокбізнесбанк, який також належав родині Януковича.

Брокбізнесбанк був заснований в 1991 році. За даними групи компаній “СЄПЕК” Сергія Курченка, саме вона володіла 40% акцій фінустанови. Неофіційно вважалося, що Курченко лише здійснює номінальними контроль над цим банком, а реально він належить Олександру Януковичу, старшому синові екс-президента Януковича.

У червні 2014 року Нацбанк ліквідував Брокбізнесбанк, відповідно і Тетяна Ознобкіна залишилася без посади. Але зараз вона таки випливла на ключовій посаді Комінвестбанку.

Якщо зважити на те, що люди Януковича при новій владі вже спокійно повертають свої активи, то цілком реальною є можливість контролю людьми Януковича і Ужгородського коньячного заводу.

partnernews