Туристи блукають, а гірські рятувальники шукають (фото)

Впродовж вихідних і святкових днів гірські рятувальники двічі виходили в гори для надання допомоги туристам, що блукали Карпатами. Так, надвечір 8 березня надійшло повідомлення про те, що під час катання на лижах в районі гори Драгобрат Рахівського району втратив орієнтир на місцевості та заблукав мешканець міста Києва. Повідомлення про це надійшло о 18:10 і вже через годину чоловіка було знайдено в задовільному стані в районі полонини Вурда. Далі гірські рятувальники супроводили 26-річного киянина до туристичної бази, де він зупинився.

Наступна пошукова операція проходила в районі полонини Крачуняска, того ж Рахівського району. Цього разу в горах заблукали двоє лижників, що в умовах поганої видимості також тратили орієнтири та заблукали. 24-річний львів’янин та 35-річна киянка катались на лижах в районі гори Драгобрат. Трохи більше ніж за дві години туристів знайшли поблизу урочища Грегулець та доставили до безпечного місця.

Загалом до пошуків залучалися 14 рятувальників Рахівської пошуково-рятувальної групи на двох одиницях техніки. Також у пошуках допомагали волонтери.

Рятувальники Закарпаття нагадують, що у період погіршення погодних умов (снігопад, хуртовина, вітер) не варто виходити у гори для занять активними видами спорту. Краще перечекати негоду – і тоді прогулянка гірською місцевістю чи катання на лижах або сноуборді принесуть вам лише задоволення та втіху.

У ДСНС України у Закарпатській області

 

clipnews