Щодо порядку пропуску громадян, які прямують на в’їзд в Україну та на виїзд з неї

У зв’язку зі збільшенням кількості осіб, які перетинають кордон, та численними зверненнями громадян, роз’яснюємо порядок роботи пунктів пропуску на ділянці Чопського загону.

Наразі перетнути кордон з Угорщиною можна у пункті пропуску «Тиса», а зі Словаччиною – у пунктах пропуску «Ужгород» та «Малий Березний».  Оформлення як на в’їзд, так і на виїзд здійснюється виключно громадян, які подорожують автотранспортом. Рух пішоходів на даний момент не передбачений у жодному з пунктів пропуску.

Нагадуємо, що у пунктах пропуску «Тиса» та «Ужгород» організовано довіз  пішоходів, які прибувають з Угорщини та Словаччини, автобусами, наданими Закарпатською облдержадміністрацією та Державною службою з надзвичайних ситуацій. Перевезення усіх громадян здійснюється у безоплатному порядку.

Наголошуємо про обов’язковість проведення температурного скринінгу та візуальної перевірки самопочуття усіх подорожніх. Також, відповідно до чинного законодавства, усі, хто прямують на в’їзд в Україну, повинні підписати інформовану згоду на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів.

Важливо розуміти, що у теперішній епідеміологічній ситуації такі заходи є вкрай важливими та спрямовані на захист населення нашої держави. Хоча додаткові контрольні процедури займають певний час, розраховуємо на розуміння з боку наших співвітчизників. Ми робимо все можливе, аби перетин кордону був максимально швидким та комфортним. Для цього залучено додаткові прикордонні наряди, персонал працює зі значним понаднормовим навантаженням.

Інформуємо, що вказані вище пункти пропуску працюють у штатному режимі. Наразі не маємо жодних вказівок про припинення пропускних операцій. Просимо зберігати спокій та не покладатися на неперевірені джерела інформації. У разі надходження інших розпоряджень органів виконавчої влади щодо здійснення пропуску, ми негайно проінформуємо про них та  неухильно їх виконуватимемо.

 

Пресслужба Чопського прикордонного загону

 

clipnews