Рейдерська атака на “Щасливих дітей” Ужгорода під прикриттям захисту прав національних меншин

ГО “Щасливі діти”

Чого-чого, а рейдерства навесні ми не очікували…

Привіт, друзі

Весна, як то кажуть, завжди рух. Але ми чомусь завжди думали, що рух у позитивному руслі. Однак, на жаль, змушені констатувати, що цієї весни будемо розгрібати «двіжухи сумнівної якості».

Отже, коротко.

У ГО «Щасливі діти», прикриваючись брехнею і «бідними ромськими дітьми», хочуть відібрати казковий будиночок.

Перші дзвіночки з’явилися у листопаді 2016 року, коли керівник ГО «Романі Чгіб» Борис Бучко під час особистої розмови сказав відносно приміщення, яке наша організація орендує у міської ради: “Но, зробіть ремонт і дах — я у вас то заберу”. Тоді нас ці слова, звісно, насторожили, але ми сприйняли їх як недолугий жарт.

І ось минуло 4 роки, як обіцянка-погроза перетворилася у конкретні дії, що змахують на рейдерське захоплення. Вищезгаданий Борис Бучко, вводячи в оману представників Ужгородської міської ради, почав активні дії з метою заволодіння приміщенням на Котляревського, 59.

Як виявилося, він уже впродовж кількох місяців оббиває пороги міської ради, розповідаючи, що має інвестора для облаштування ромського дитячого садочка на базі нашого будиночка. При цьому йому вистачає нахабства стверджувати, що ми не проводимо жодної діяльності упродовж кількох останніх років. Однак, ця інформація з’ясувалася згодом.

А опівдні 11 січня Борис Бучко ініціював зустріч, під час якої переконував, що представники обласної та міської рад дуже просять його облаштувати на Котляревського, 59 садочок для ромських дітей. Він називав конкретні прізвища, які ми поки що не маємо наміру відкривати.

Згодом у нас відбувся ряд зустрічей із представниками міської влади, які заперечували слова Бориса Бучка і стверджували, що вся ініціатива виходить виключно від нього.

Під час останньої зустрічі із представниками Департаменту міського господарства та одного із заступників міського голови на їх прохання ми надали звіт про діяльність в розрізі останніх років.

Зокрема, зазначили, що за 5 років діяльності організації було реалізовано 56 проектів. Всі вони проводилися для різних категорій дітей, але з особливою увагою на дітей із соціально-незахищених категорій (в тому числі ромських). Всі заходи, як короткотривалі, так і довгострокові, були для учасників безкоштовними.

Приміщення по вул. Котляревського, буд. 59 на момент отримання в оренду було у незадовільному технічному та санітарному стані: відсутність ремонту, старі вікна, цвіль, пліснява на стінах, протікання даху тощо.

На покращення стану та ремонтні роботи було залучено понад 800 тисяч гривень спонсорських та особистих коштів, а також інші ресурси.

У період з грудня 2019 року по березень 2020 року представниками ГО «Щасливі діти» подано 6 різнопланових проєктів на конкурси, в тому числі міжнародні. Їхня реалізація, наряду із уже чинними, починається з весняно-літнього періоду поточного року.

Сьогодні нас вкотре запросили на зустріч, яка запланована на завтра, 6 березня, на 12:00 у приміщення міської ради. Однак, ми прийняли усвідомлене рішення, що подальші збори на цю тему не мають сенсу, оскільки всю свою діяльність ми проводимо відкрито, прозоро і виключно у законному руслі, дотримуючись статутних положень. А представники «Романі чгіб», як й інші зацікавлені особи, можуть легко перевірити кількість і якість нашої діяльності на офіційній сторінці у фейсбук, а також у місцевих засобах масової інформації.

З огляду на вищезазначене, наполягаємо, що закиди від сторонніх осіб, які не знайомі з діяльністю організації і які стверджують, що приміщення по вул.Котляревського, 59 в Ужгороді не використовується за призначенням, є безпідставними.

Дуже сподіваємося, що представники влади зроблять адекватні висновки з даної ситуації і не йтимуть на повідку у людей, які обманним шляхом, прикриваючись дітьми, намагаються досягти власної сумнівної мети. Правда, Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка?

 

ГО “Щасливі діти”
clipnews