Протистоїмо небезпечному коронавірусу – на Закарпаття надходить критично важливий вантаж (відео)

Майбутнє – це наше життя. І яким воно буде залежить від дій кожного вже сьгодні – громадян, керівників органів місцевого самоврядування, медиків, поліції, рятувальників, військових, депутатів усіх рівнів, дипломатів, Уряду, Президента. Лише завдяки злагодженості усіх зможемо мінімізувати негативні наслідки та недопустити пандемії в країні.

У країнах Світу спостерігається нестача медичної апаратури та засобів захисту від коронавірусної хвороби. Однак, керівництву України вдалося отримати критично важливий вантаж.
Щодо Закарпатської області, вже прибули:
– 5 тисяч швидких тестів на визначення COVID-19.
– високоточні тести ПЛР на COVID-19! – 2 660 респіраторів.
– 280 костюмів біобезпеки.
Ці засоби вже розподіляють між медичними закладами, які прийматимуть пацієнтів із підозрою або хворих на COVID-19. У першу чергу – це Обласна інфекційна лікарня, три заклади в м.Ужгород, де розгорнули інфекційні відділення: Тубдиспансер, Дитяча лікарня та Ужгородська міська клінічна лікарня.
Відтак – частину меддопомоги направлять і у інфекційні відділення районних лікарень. Ця партія забезпечить найперші потреби у боротьбі із коронавірусом. Поставки будуть регулярними, надходитимуть в область щодекілька днів.
Сформовано антикризовий штаб, також відбуваються селекторні наради Президента України Володимира Зеленського за участі профільних міністерств, голів обласних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Це дозволяє краще реагувати на потреби медзакладів на місцях.
Як уже повідомлялось, Уряд направив 100 млн. грн. на закупівлю засобів індивідуального захисту, народні депутати на позачерговому засіданні проголосували за надбавку медикам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання, ввезення лікарських засобів, призначених для боротьби з COVID-19, без мита та ПДВ – для зниження ціни на закупівлі, та інші заходи.

У свою чергу, на розширеному засіданні в Закарпатській облраді комісій з питань бюджету та охорони здоров’я депутати розглянули питання спрямування «живих» коштів, а таких наразі маємо 21 млн грн із виділених облрадою 153 млн грн. із обласного бюджету на боротьбу з коронавірусом у нашому краї. Ці кошти направлять на придбання дихальних апаратів, пересувні рентген-апарати, костюми індивідуального захисту для медпрацівників, рятівників, тощо.

Шановні громадяни! Вимушені карантинні заходи і обмеження переміщень введено для збереження найціннішого, що є у людини – її життя і здоров’я. І чим свідоміше кожен з нас поставиться до цих заходів, тим меншій небезпеці піддаватиме себе і оточуючих та мінімізує негативні наслідки, у тому числі економічні.

 

Висловлюю особисту подяку всім, хто задіяний в організації та здійсненні заходів з протидії цій пандемії. У найближчий час, ситуація стабілізується і тоді знов беремося до повсякденної роботи. Шануймося, цінуймо життя і здоров’я один одного та майбутнє наших дітей!

З повагою, Михайло Лаба

 

clipnews