Прокуратура оскаржила запобіжний захід обраний судом підозрюваному у контрабанді близько 8 кг ртуті

Прокуратурою Закарпатської області оскаржено рішення слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у контрабанді близько 8 кг ртуті.

За клопотанням прокурора, судом взято під варту іноземця, але з альтернативою внесення 210 тис грн застави, попри те, що прокурором наголошувалось на необхідності взяття іноземця під варту з альтернативою застави у розмірі не менше близько 1 млн грн.

Нагадаємо, опівночі, 16 березня 2020 року, співробітники УСБУ в Закарпатській області затримали 55-річного громадянина Словаччини, який спробував контрабандою вивезти з України близько 8 кг ртуті. Для цього, він він приховав скляні контейнери з отруйною речовиною у пакети з мукою та обрав «зелений» коридор для виїзду з України.

Після викриття, іноземець спробував втекти з місця події, проте був затриманий співробітниками СБУ та прикордонної служби.

У апеляційній скарзі прокурором наголошується на суспільній небезпеці скоєного злочину, оскільки перевозячи отруйну речовину у власній автівці, підозрюваний наражав на небезпеку необмежену кількість людей.

Крім того, обрання судом значно вищої межі застави, ніж це передбачає національне законодавство, консолідується з практикою Європейського суду з прав людини. 

Дії іноземця кваліфіковані за ч. 2 ст.15 і ч.1ст. 201 КК України (закінчений замах на контрабанду отруйної речовини). Наразі він утримується під вартою у Закарпатській УВП №9.

Триває подальше досудове розслідування для з’ясування усіх обставин події.

Пресслужба прокуратури Закарпатської області

clipnews