Прокуратура незгідна з вироком Мукачівського міськрайонного суду у резонансній справі вбивства вчителя у Великому Березному

Прокуратурою Закарпатської області підготовлено апеляційну скаргу на виправдувальний вирок Мукачівського міськрайонного суду у резонансній справі вбивства місцевого вчителя у смт. Великий Березний. Усупереч позиції прокурора, не врахувавши надані докази, колегією суддів виправдано обвинуваченого.

Так, згідно матеріалів обвинувачення, у грудні 2011 року, в смт. Великий Березний з хуліганських мотивів вбито місцевого вчителя. У скоєнні даного злочину обґрунтовано обвинувачувався місцевий мешканець, який тривалий час переховувався від слідства.

Його дії, органом досудового розслідування кваліфіковано як вбивство з хуліганських  мотивів (п.7 ч.2 ст. 115 КК України) і прокуратура наполягала на призначенні йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Вперше, за результатами розгляду справи, 4 липня 2018 року, Мукачівським міськрайонним судом обвинувачення змінено та визнано закарпатця винним у хуліганстві, вчиненому із застосування вогнепальної зброї (ч.4 ст.296 КК України). Судом йому призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі.

Надалі, за апеляційною скаргою прокуратури, незаконність цього вироку підтверджена Львівським апеляційним судом.

Повторно кримінальне провадження розглядалось колегією суддів Мукачівського міськрайонного суду, який, на думку прокуратури, не врахувавши усіх обставин справи визнав великоберезнянця невинним у вбивстві попри те, що останній сам визнав, що стріляв у бік вчителя.

Прокурором надано ряд інших доказів, які підтверджували вину обвинуваченого.

Під час повторного слухання справи, всупереч позиції прокурора, колегією суддів Мукачівського міськрайонного суду двічі пом’якшувався обвинуваченому запобіжний захід. Спочатку, з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з електронним засобом контролю. Надалі, у листопаді 2019 року, вчергове пом’якшено на «нічний» домашній арешт БЕЗ електронного засобу контролю. Під час судових слухань ці ухвали оскарженню не підлягали.

Наразі прокуратурою області підготовлено апеляційну скаргу на вказаний вирок Мукачівського міськрайонного суду через невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, що призвели до виправдання обвинуваченого.

В апеляційній скарзі прокуратурою порушується питання, щодо скасування вироку Мукачівського міськрайонного суду від 24 лютого 2020 року та постановлення нового, яким, прокурор просить визнати обвинуваченого винним в умисному вбивстві з хуліганських мотивів  (п.7 ч.2 ст.115 КК України) та призначити покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Крім того, у апеляції ініціюється питання щодо незаконності пом’якшень запобіжних заходів, які обирались Мукачівським міськрайонним судом під час повторного слухання справи.

 

Пресслужба прокуратури Закарпатської області

clipnews