Президенти України і Польщі обговорили зусилля щодо боротьби з коронавірусом

Під час телефонної розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що українські громадяни зможуть повернутися на батьківщину як транзитом із західноєвропейських країн через територію Польщі, так і з самої Польщі.

18 березня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Про це поінформувала пресслужба глави Української держави.

“Основною темою розмови стала координація зусиль щодо запобігання негативним наслідкам для громадян двох держав через поширення у світі пандемії коронавірусу. Глава Української держави поінформував про заходи, яких вживає Україна з метою збереження здоров’я людей”, – розповіли у пресслужбі.

Зеленський подякував Дуді за надання польськими медичними установами безплатної допомоги громадянам України, у яких було підтверджено коронавірусну інфекцію COVID-19 у Польщі.

“У відповідь на звернення глави Української держави Дуда запевнив, що польська сторона зробить усе необхідне, щоб усі українські громадяни безперешкодно повернулися на батьківщину як транзитом із західноєвропейських країн через територію Польщі, так і з самої Польщі. Для цього буде використаний і залізничний, і повітряний транспорт”, – додали у пресслужбі.

Спалах COVID-19 виник наприкінці 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на ранок 19 березня кількість заражених коронавірусом людей у світі сягнула 218 815 осіб, повідомляє Інститут Джона Гопкінса (Меріленд, США), який відстежує поширення хвороби. 81 114 людей удалося вилікувати, 8810 – померли. Зокрема, у Польщі 287 людей заразилися, п’ятеро з них померли.

З 15 березня Польща зупинила міжнародні пасажирські залізничні та авіасполучення і заборонила в’їзд у країну іноземцям.

В Україні станом на 18 березня зафіксовано 16 випадків зараження: 10 з них – у Чернівецькій області, два – у Києві та Київській області, по одному – у Донецькій і Житомирській областях, двоє людей померли. Серед захворілих – нардеп від групи “Довіра” Сергій Шахов, який нещодавно був у Франції. За кордоном від COVID-19 померла одна українка, ще 12 лікуються.

З 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції заборонили масові заходи й зачинили навчальні заклади. Крім того, у ніч на 16 березня Україна повністю заборонила в’їзд на територію країни іноземним громадянам, із 17 березня зупинила авіаційне сполучення з іншими країнами, а з 18 березня у країні зупинили внутрішні пасажирські перевезення. У багатьох містах також закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе і бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби. Обмежувальні заходи триватимуть три тижні – до 3 квітня.

 

gordonua.com

 

 

clipnews