Коронавірус COVID-19: Україна сьогодні повністю закриває кордон

Через поширення коронавірусу Україна від сьогодні, 27 березня, повністю закриває кордон і припинить усі пасажирські перевезення.

Про це напередодні заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні до народу, інформує UATV.

“Сьогодні ми діємо настільки жорстко, наскільки цього вимагають сьогодення та виклики майбутнього. Саме тому до кінця дня п’ятниці, 27 березня, буде закрито державний кордон та припинено всі пасажирські перевезення”, – наголосив глава держави.

Зеленський нагадав, що ще два тижні тому закликав українців, які перебували за кордоном, повернутися на батьківщину. Більшість наших співгромадян зробили це самостійно, ще понад 80 тисячам держава допомогла повернутися потягами, літаками та автобусами.

“Та сьогодні ми вже не маємо часу чекати. Ми опинились перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном, та безпекою 40 мільйонів громадян всередині країни. Наш обов’язок як держави – піклуватися про кожного українця”, – додав президент.

Зеленский наголосив, що про тих, хто не встигне повернутися до закриття кордону, подбають українські дипломатичні представництва й українські громади за кордоном. Про наших громадян ніхто не забуде.

“Ми поступово повертатимемо вас із-за кордону, але з урахуванням епідемічної ситуації у місці вашого перебування, а також – рівня забезпечення необхідними засобами та готовності медичної системи до вашої обов’язкової ізоляції”, – сказав Володимир Зеленський.

Нагадаємо, станом на вечір четверга, 26 березня, в Україну вже повернулися понад 94 тисячі громадян.

 

clipnews