Як фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність, стати на облік

Для взяття на облік, фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, подає особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) за ф. №5-ОПП (далі – заява за ф. №5-ОПП) та копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. Зазначені документи подаються протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.

При поданні документів пред’являються оригінали зазначених документів.

Взяття на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється у день отримання від них заяви за ф. №5-ОПП.

Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, то вона обліковується в контролюючому органі як фізична особа – підприємець із ознакою провадження незалежної професійної діяльності. У такому разі подається заява за ф. №5-ОПП з позначкою «Зміни» та копія відповідного документа.

Довідка про взяття на облік за ф. №34-ОПП надсилається наступного робочого дня з дня взяття на облік.

При цьому повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. №20-ОПП подається до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податку протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття.

Відділ комунікацій

ГУ ДПС у Закарпатській області

clipnews