Громадський спротив і розголос не сподобались бізнес-партнерам мера Ужгорода і вони відступили (відео)

Паркан біля будівлі на вулиці Дайбозькій, 4 в Ужгороді встановили на зеленій зоні міста без дозволу виконавчого комітету міської ради.

Про це сьогодні сказав головний архітектор міста Олег Боршовський. Наразі власник будівлі вже демонтував незаконну огорожу із зеленої зони.

Зелена зона на розі вулиць Дайбозької та Гоголя в Ужгороді. Минулого тижня власник будівлі на Дайбозькій,4 обгородив сквер парканом, розповідає головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський.

ОЛЕГ БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода:

– То були наміри забудовника огородити ту зелену зону і встановити там будівельний майданчик. Ним було розроблено проект організації будівництва, погоджений з відповідними структурними підрозділами і були наміри зробити огорожу. Але враховуючи резонанс, який ми бачимо по Фейсбуку, і сусіди приходили скаржитися, було обговорено із забудовником.

Паркан з зеленої зони прибрали 3 березня, каже представник власника будівлі на вулиці Дайбозькій, 4 Василь Малош.

ВАСИЛЬ МАЛОШ, представник власника будівлі на вулиці Дайбозькій, 4:

– На даний час паркан ліквідовано. Дана площадка уже чиста від цього паркану. Чому він виник? Тому що мали намір брати від міської ради частину земельної ділянки для обслуговування будівництва, тобто реконструкції даної будівлі. Але на даний час у зв’язку із громадським спротивом, щоб уникнути якихось непорозумінь, даний паркан забрали. Будемо виходити із ситуації. Не будемо огороджувати ніяку територію, тим більше зелену зону. Нам прикро, що сприйняття цієї події відбулося неправильно.

Чому зелена зона на перехресті вулиць Дайбозької та Гоголя важлива для Ужгорода, розповідає архітектор Петро Сарваш.

ПЕТРО САРВАШ, архітектор:

– Вона є. Її не треба створювати по новій. Забудова знаходиться за нею. Це така розв’язка, яка якось формує простір. Це досить цікавий простір. З одної сторони – будівля 4-ї школи, на куті дуже значна споруда, яку нібито проектував Людовік Оелшлегер. І взагалі усе середовище цієї частини міста можна назвати історичним, хоча трошки вже покоцане.

За словами Олега Боршовського, зелену зону в цій частині міста збережуть.

 

За інформацією Закарпаття онлайн

 

Нині в старій частині Ужгорода, зник ще один будинок із історією – непростою, тісно переплетеною з усіма геополітичними подіями, які вразили наш регіон у минулому столітті. Про юриста Іштвана Бартфая та будинок, який він звів для своєї великої сім’ї читайте у матеріалі «Про Захід»

Втрачений Ужгород: історія юриста Іштвана Бартфая (фото)

clipnews