До відома подорожніх! Порядок повернення в Україну

Нагадуємо про порядок повернення громадян України та іноземців, які тимчасово або постійно проживають на території нашої держави, з країн Євросоюзу. Наразі у межах Закарпаття перетнути кордон можна лише у пунктах пропуску для автомобільного сполучення. Рух пішоходів тимчасово обмежено у зв’язку з протиепідемічними заходами.

Зазначимо, що особам, які прямують зі Словаччини, дозволено проходження контрольних процедур у пункті пропуску «Вишнє Нємецке» у пішому порядку, а з української сторони на них чекатимуть автобуси. Ними після проходження обов’язкового температурного скринінгу подорожні прямують на прикордонний та митний контроль. Після оформлення громадян доправляють за межі пункту пропуску. Перевезення подорожніх організовано Закарпатською обласною держадміністрацією, підрозділами ДСНС та волонтерськими організаціями.

Аналогічним чином здійснюється доставка громадян і в пункті пропуску «Чоп (Тиса)» на кордоні з Угорщиною. Тут прикордонний та митний контроль наших співвітчизників, які повертаються транспортними засобами, здійснюється без жодних обмежень. Інформація про пропуск подорожніх лише певними автомобілями та без проходження температурного скринінгу, що з’явилася у соцмережах, не відповідає дійсності. Бажаючі заїхати на територію України вільні обирати будь-який доступний автотранспорт. При цьому важливо пам’ятати, що температурний контроль здійснюватиметься в обов’язковому порядку щодо 100 відсотків прибулих. Окрім того, подорожні підписують зобов’язання про добровільну самоізоляцію та отримують відповідну пам’ятку. Усі процедури є безоплатними.

Наголошуємо, що температурний контроль та інформування про обов’язкову самоізоляцію спрямовані на недопущення розповсюдження коронавірусу на території України та вживаються заради безпеки усіх громадян. Просимо ставитися до зазначених процедур з розумінням та не брати до уваги недостовірну та неперевірену інформацію, яку розповсюджують у соцмережах.

 

У разі, якщо під час проходження прикордонного контролю щодо вас вчинятимуть протиправні дії або перевищуватимуть службові повноваження, наполегливо просимо телефонувати на «Телефон довіри» Чопського прикордонного загону за телефоном: 0312711322 або звертатися до старшого зміни прикордонних нарядів.


 Пресслужба Чопського прикордонного загону

 

clipnews