Оноківська ОТГ: ми за охайну громаду, а Ви?

Днями ряд інтернет-сайтів Закарпатської області поширив інформацію, що села, нещодавно створеної Оноківської об’єднаної територіальної громади, опинились за крок до екологічної катастрофи, комунальники звільняються, а жителі зносять сміття під сільраду. Як підтвердження цього – кілька світлин зі смітника поблизу кладовища села Оноківці та входу в адміністративний будинок ОТГ. Нажаль у розповсюджених матеріалах ЗМІ не було висвітлено, що призвело до зриву графіків збору ТПВ від населення, а саме сміття виявилося з «політичним душком». Штучне нагнітання напруги якраз і може призвести до колапсу – населення чує, читає, десь бачить сміття і на тлі звинувачень у ненаданні послуг перестане платити взагалі. Від цього громада не виграє.

Тому адміністрація Оноківської територіальної громади звертається до всіх жителів за допомогою крайових інтернет-видань.

Підтверджуємо, що проблема з надання послуг щодо поводження з твердими побутовими відходами існує. Водночас запевняємо, що цей збій не носить системний характер і у стислі терміни питання буде вирішено. Водночас закликаємо усіх не піддаватись на провокації окремих місцевих політичних діячів, яких громадяни на виборах відправили на смітник історії, проте вони намагаються дестабілізувати ситуацію та створити проблему глобального масштабу там, де її немає.

Інформуємо, що причина цієї негативної ситуації полягає у заборгованості комунального підприємства за транспортування ТПВ, яка накопичилась у зв’язку з відсутністю та несвоєчасністю оплати зі сторони жителів.

Зазначимо, що сільрада дотує цю сферу, питання розглядатиме виконком на позачерговому засіданні та депутати.

Збирання, перевезення, сортування, зберігання, обробка, переробка, утилізація, видалення, знешкодження та захоронення на полігоні – це все послуги, які повинні регулярно оплачуватись. Щоб краще розуміти ситуацію з ТПВ на території Оноківської ОТГ наведемо ряд цифр оплати цих послуг її жителями.

Станом на 01.03.2020 р., по с.Оноківці населенням заключено договорів на вивіз ТПВ  у кількості – 635.  Із розрахунку кількісті  населення – 3000 чол.

Заборгованість за вивіз сміття становить – 55 893,94 грн.

Станом на 01.03.2020 р. по с.Оріховиця населенням заключено договорів – 165. Із розрахунку кількісті  населення – 800 чол.

Заборгованість становить – 24 893,76 грн.

Щодо с.Невицьке:

272 дворогосподарства (із 345) уклали договори з КП, з яких:

35% сплачує вчасно

17% сплачує нерегулярно (із запізненням)

7% сортують ТПВ

15% стверджують, що не продукують сміття

26% вивозять ТПВ у невідомому напрямку («дарує» сміття тим жителям села, хто сплачує, або ж вивозить в обласний центр).

Припустимо, що 73 дворогосподарства керуються філософією Zero Waste (Нуль відходів), але будемо реалістами.

Сотні наших односельців під різними причинами уникають заключення договорів, але ж сміття не зникає безслідно.

 

Однак і не без позитивів. Громадська станція «Вторинка» у с.Невицьке продовжує діяти. Незважаючи на «нестабільний курс» на відсортовані відходи, надходять кошти на благоустрій села і що головне тонни ТПВ, які могли на сторіччя осісти на сміттєвих полігонах, забруднюючи екологію, будуть перероблені на продукт і отримають нове життя. Ми плануємо збільшувати % відсортованих відходів на території нашої ОТГ, шо у свою чергу призведе до зниження тарифів.

Щодо викликаної нерегулярним розрахунком та боргами зі сторони населення за надані послуги, зміни графіку з вивозу й утилізації ТПВ – про такі випадки сільради Оноківської ОТГ намагаються інформувати жителів заздалегідь. Вибачаємось за тимчасові незручності, ми працюємо над їх усуненням.

За останні кілька місяців виконком та депутатський корпус посилили роботу з жителями населених пунктів у питанні вивозу ТПВ. Тенденція сплати дещо зростає, заборгованість повільно, але зменшується.

Водночас нагадуємо про необхідність своєчасного розрахунку за спожиті послуги, а також наголошуємо, що укладання договорів власниками приватних будинковолодінь на вивезення твердих побутових відходів є обов’язковим.

Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, відмова від сплати за дану послугу є порушенням Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» і тягне за собою адміністративну відповідальність (ст. 152 КУпАП) – накладення штрафу на громадян. Адміністрація ОТГ не має за головну мету переслідувати неплатників. Ми за прибрані узбіччя та вулиці, а не купи сміття, за чисту і охайну Оноківську громаду. А Ви?

 

Пам’ятаймо! Лише разом, відповідним службам та жителям села, міста, області під силу покращити благоустрій своїх населених пунктів, а не перетворювати береги річок, ліси, узбіччя у несанкціоновані сміттєзвалища.

 

З надією на розуміння,

Виконком Оноківської ОТГ

 

Нагадаємо, повідомлялося про перебої з вивозу сміття в селі Оноківці, що на Ужгородщині. Проте його вже відновили відновили.

clipnews