Заступник міністра освіти і науки України зустрілася із закарпатськими вчителями, які працюють у школах із угорською та румунською мовами викладання

Сьогодні, 25 лютого, у с. Яноші Берегівського району відбувалася зустріч заступника міністра освіти і науки України Любимири Манздій, заступника голови Закарпатської ОДА Ольги Травіної, директора департаменту освіти облдержадміністрації Ганни Сопкової з учителям української мови і літератури, які навчають у школах із угорською та румунською мовами викладання. Серед основних питань — навчання українською мовою.

Любомира Мандзій привітала учасників заходу, наголосила на важливості цієї зустрічі саме на Закарпатті та закликала вчителів брати активну участь в обговоренні державного стандарту базової середньої освіти.

Також роз’яснила вчителям шкіл середньої освіти деякі аспекти підвищення кваліфікації педагогічних працівників. «Участь у вебінарах, тренінгах та семінарах також є формою підвищення кваліфікації, — пояснила заступник міністра. — Педагог може сам спланувати процес, головне, аби упродовж 5 років набрати 150 навчальних годин».

Як зазначила Любомира Мандзій, можна поєднувати різні форми підвищення кваліфікації за власним бажанням.

Також на зустрічі з освітянами, заступник директора Команди підтримки реформ з питань Нової української школи Роман Шаян представив основні принципи концепції проєкту державного стандарту базової середньої освіти.

Запросив до дискусії аудиторію і радник з питань мови проєкту «Фінська підтримка реформ української мови» («Навчаємось разом») Ігор Хворостяний. Зокрема, він презентував проєкт державного стандарту базової середньої освіти.

Нагадаємо, що цього ж дня, у Мукачеві на базі ДНЗ № 10 відбудеться зустріч посадовця з освітянами щодо імплементації Закону «Про повну загальну середню освіту», професійного розвитку вчителя, використання освітньої субвенції у 2020 році.

clipnews