Правоохоронці наполягають на якісному і оперативному впровадженні міською радою системи відеонагляду в Ужгороді

Питання нагального забезпечення Ужгорода якісною системою відеозабезпечення уже не перший рік піднімається правоохоронними органами краю.

Очевидно, що оснащення вулиць, будівель, споруд, прибудинкових територій та місць масового скупчення громадян камерами відеонагляду, не тільки сприятиме розкриттю злочинів, а й упереджуватиме вчинення нових.

Як показало вивчення, тільки за минулий рік, у громадських містах Ужгорода скоєно 431 злочин, з яких 84 – тяжкі та особливо тяжкі. У 135 провадженнях, станом на кінець року кінцеве рішення не прийнято. Зазвичай, переважна більшість кримінальних правопорушень носить латентний (прихований) характер, тобто при їх вчиненні відсутні свідки події, тощо, що в свою чергу, унеможливлює забезпечення своєчасного, повного та об’єктивного розслідування таких кримінальних правопорушень.

Наразі, в обласному центрі Закарпаття склалась ситуація, при якій, з анонсованого міською радою  забезпечення міста двохстами камерами, фактично функціонують тільки близько третини.

Згідно повідомлення міської влади Ужгорода, дані камери повинні бути оснащені відеоаналітикою, здатністю розпізнавати обличчя та читати автомобільні номери незалежно від пори доби. Натомість, встановлені камери є суто оглядовими (без вищеописаних можливостей).

Ще близько 30 камер спостереження наразі використовуються правоохоронцями за добровільної згоди приватних підприємців.

При тому, що із загальної кількості встановленого обладнання тільки 18 все ж оснащені функцією розпізнавання номерних знаків, однак така фактично не може використовуватись, оскільки міськрадою дотепер не закуплено відповідне програмне забезпечення.

Очевидним є те, що належне забезпечення міста Ужгорода якісною системою відеонагляду з високою роздільною здатністю та широким спектром пошуково-аналітичних функцій сприятиме розкриттю злочинів та підвищенню безпеки мешканців та гостей обласного центру. Важливою є також превентивна функція, яку в тій чи іншій мірі виконує відеозабепечення.

Власне, наголошуємо на тому, що така споглядальницька позиція, в жодній мірі не сприяє забезпеченню конституційних прав громадян, у першу чергу жителів міста Ужгород, 1щодо охорони їх життя, здоров’я та майна.

Пресслужба прокуратури Закарпатської області

clipnews