“Загартовані війною” здійснили зимове сходження на Говерлу (відео)

12 лютого група військовослужбовців Збройних сил України від оперативного командування “Захід”, “Північ”, “Південь”, “Схід” сухопутних військ , військово-морських, повітряних сил, десантно-штурмових військ, сил спеціальних операцій, а також військових капеланів здійснила зимове сходження на найвищу точку України – гору Говерла. Експедицію назвали «Військовий похід –  загартованих війною», на правій руці учасників для розпізнання було наліплено червону стрічку.

Військовослужбовці відпрацювали тактику дій в складних умовах місцевості при низьких температурах для готовності оцінювати обстановку по прийняттю рішень і плануванню бою,провели радіотренування.

На висоті 2061 м над рівнем моря було розгорнуто стяги Збройних сил України, оперативних командувань сухопутних сил ЗСУ, громадських організацій учасників бойових дій на сході України.

На вершині військові капелани на чолі з Димитрієм Присяжним провели молебень за цілісність і Мир в Україні та за воїнами Збройних Сил України, інших військових формувань, добровольцями, які загинули захищаючи нашу державу, згадали майора Віталія Постолакі, котрий в цей день, 5 років тому (12.02.2015), віддав життя за Україну під Дебальцеве. Учасниками походу в горах було становлено  образ святої Богородиці, яка з висоти піднебесся охоронятиме Україну від путінського окультного впливу.

До проведення заходу долучилися і рятувальники Рахівської гірської пошуково-рятувальної групи (начальник Павло Молдавчук), котрі в несприятливі погодні умови, забезпечили безпечний підйом військовослужбовців.

Після спуску в гостинному дворі “Серце Карпат” відбулися вечеря та нагородження учасників, яке провів представник ОК “Захід” полковник Микола Журавльов.

Хочеться зазначити , що  ініціювали захід “Українська військова організація Спас -23” та  “Українська асоціації інвалідів АТО”, “Українська асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області”, спілка УБД “Хто, якщо не ми”.

Навчання пройшли за підтримки з боку начальника генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України генерал-полковника Р. Хомчака та першого заступника начальника генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенанта С.Наєва, начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-лейтенанта О. Грунтковського, командувача військ оперативного командування “Захід” генерал-лейтенанта О. Павлюка.

Павло Федака

Головна

 

clipnews