В ОДА схвалено Стратегію управління відходами у Закарпатті. Далі слово за депутатами обласної ради

У середу, 8 січня, в облдержадміністрації відбулося обговорення проекту рішення обласної ради «Про затвердження Стратегії управління відходами у Закарпатській області до 2030 року» під керівництвом в. о. голови облдержадміністрації Олексія Гетманенка за участі народного депутата України Ігоря Кривошеєва.

На нараді обговорили питання важливості затвердження обласною радою Стратегії, яка розроблена фахівцями департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації з урахуванням сучасного стану економіки й перспектив соціально-економічного розвитку Закарпатської області.
Олексій Гетманенко наголосив, що проблему утилізації відходів в області слід вирішити на базовому рівні і для цього розробити план конкретних дій аби наміри, закріплені у Стратегії, не залишилися лише на папері. Також посадовець зазначив важливість підтримки законодавців для врахування специфіки географічного розташування населених пунктів області при розробці нового законодавства про поводження з ТВП.
Ігор Кривошеєв зауважив на доцільності затвердження Стратегії, зважаючи на прийняття найближчим часом нового законодавства у сфері управління відходами.
Участь у засіданні взяли керівники та представники структурних підрозділів ОДА та інших зацікавлених установ.
Довідково. Метою Стратегії є створення умов для підвищення стандартів життя населення шляхом впровадження системного підходу до поводження з відходами на регіональному рівні, зменшення обсягів утворення відходів та збільшення обсягу їх переробки та повторного використання, розробка основ муніципальної системи збору та утилізації твердих побутових відходів для постраждалого населення, що відповідає як вимогам Європейського Союзу, так і вимогам національного та міжнародного законодавства. Cтратегія управління відходами в довгостроковій перспективі спиратиметься на регіональний план управління відходами Закарпатської області, в якому буде передбачено створення та розбудову системи управління відходами у регіоні на зразок європейської моделі.

clipnews