В ОДА під час «круглого столу» обговорили проблемні питання суспільного мовлення

29 січня в облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Про роботу ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» в інформаційному просторі Закарпаття і Карпатському Єврорегіоні: стан і перспективи розвитку».

У заході взяли участь Ольга Травіна – заступник голови ОДА, Петро Грицик – заступник голови обласної ради, Михайло Греньо – голова громадської ради при ОДА, члени громадської ради при ОДА, представники профспілкових організацій, працівники ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція».
На початку засідання Наталія Товтин – голова обласної профспілки працівників культури, проінформувала учасників «кругового столу» про те, що у ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» відбувається реорганізація штатного розкладу, яка, на її думку, фактично руйнує суспільне мовлення. Зокрема, щодо забезпечення національної інформаційної безпеки і права доступу до достовірної інформації в регіоні, який межує з чотирма країнами Євросоюзу. Також зазначила, що особливістю роботи закарпатського телебачення є те, що його дивляться також мешканці сусідніх країн. За її словами, ціна умовної хвилини мовлення, що створюється регіональною телестудією, в рази нижча проти каналу UA чи УР-1.
Вона також повідомила учасників, що профспілка працівників культури разом із членами громадської ради розробила проєкт звернення із цих питань до Президента України, Прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, Голови комітету інформаційної політики Верховної Ради України, запропонувавши обговорити документ у ході «круглого столу» .
Активну участь у дискусії взяли Ростислава Джумурат та Олена Адамчук-Тюшко – працівники ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція», члени громадської ради при ОДА, представники влади в області, які висловили слушні зауваження та пропозиції.
На завершення вирішено винести текст звернення на широке обговорення для подальшого його доопрацювання.

Пресслужба ОДА

clipnews