В Мукачеві виростає покоління чиновників, які не вміють рахувати до 10-ти

Коли рішення про зміну керівника освітнього закладу приймається волею однієї людини, і до того ж абсолютно не справедливо, не дивуйтеся що виростає покоління чиновників, які не вміють рахувати до 10-ти. Або ж математика у стінах Мукачівської міської ради – особлива. Мабуть, взнаки дається американська освіта…

Лише погляньте у протокол засідання конкурсної комісії на заміщення вакантної посади керівника НВК №10: «4+3=6», така логіка членів комісії? Загальна кількість учасників комісії – 10, серед них – 2 представники батьківського колективу НВК №10 та 2 педагоги цієї ж школи. Тобто, Наталія Жабко могла розраховувати лише на 4 голоси, які передбачувано і отримала.

Три голоси представників міської ради та управління освіти міськради отримала Ірина Яцик, ще три учасники комісії – ніби-то незаангажовані: голова Мукачівської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Христина Михайлова, представники закладів загальної середньої освіти міста – Микола Морека і Людмила Ковач, теж віддали свої голоси Ірині Яцик, кандидатці на посаду директора НВК, яка не представила навіть перспективного плану розвитку школи, а про основну мотивацію працювати в НВК 10 сказала: «Бо я переїжджаю в цей район жити».

Процедура проведення конкурсу, передбачена законодавством України, не була дотримана. Принаймні, вимоги діяти на засадах неупередженості, об’єктивності, незалежності, відкритості і прозорості, були проігноровані і щодо проведення конкурсу, і щодо формування самої комісії. Шість із 10-ти учасників голосування – фактично люди, які слухняно виконають будь-яку вказівку із ратуші, у стінах якої ще в серпні минулого року була дана команда знайти спосіб і звільнити Наталію Жабко із займаної посади.

«Не допускається будь-яке втручання в діяльність конкурсної комісії, тиск на членів комісії та учасників конкурсу, зокрема з боку засновника або його представників… Для проведення конкурсу засновник затверджує персональний склад конкурсної комісії з рівною кількістю представників кожної із сторін, визначених Законом України «Про загальну середню освіту» – зазначено у нормативних актах, затверджених ВРУ.

А у випадку із Наталією Жабко, міська влада пішла далі – у комісію, яка оцінювала конкурс на керівника НВК №10, додали двох додаткових учасників виборчого процесу, забезпечивши співвідношення голосуючих “6 проти 4” в користь того, хто більш угодний .

Щодо самих кандидаток, то висновки зробили, в першу чергу, батьки, які прийшли послухати обидвох конкурсанток і відчули різницю. Дивно лише, чому представниця профспілки освітян, яка розуміючи ситуацію, не стала на захист педагога, якого звільняють через політичні мотиви, а не через брак досвіду, чи якісь робочі моменти.

clipnews