Проблемні питання галузі освіти Воловеччини обговорили на нараді в РДА

Нагальні і проблемні питання, пріоритети розвитку та функціонування сфери освіти у Воловецькому районі проаналізовано під час наради в РДА у вівторок, 28 січня. Участь у нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Ольга Травіна, народний депутат України Михайло Лаба, голова РДА Валентина Рогова, голова райради Іван Лопіт, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань бюджету Василь Кошеля, депутати райради, керівництво відділу освіти РДА, навчальних закладів, сільські голови.

Зазначалося, що у 2019 році район потрапив у трійку найгірших по області в питанні освоєння освітньої субвенції, яка була надана рішенням облради Воловецькому району.
– Більше як 50 % коштів не були використані і повернуті в кінці року до державного бюджету. В тому числі і кошти (1,3 млн грн.), виділені на Інтернет для навчальних закладів. У результаті, діти не отримали тих послуг, і того кінцевого продукту, який мали отримати за рахунок цих коштів. Почався новий рік, і треба думати , як вирішувати дану проблему, – зазначила Ольга Травіна.
Наголошувалося, що у 2020 році фінансування з держбюджету отримають лише ті заклади, які потраплять в загальну опорну мережу на території області. Ганна Сопкова нагадала, що на селекторній нараді головам районів доручено до 15 лютого ц.р. подати в депосвіти прогнозовану мережу закладів освіти. «Мережа закладів освіти – це компетенція органів місцевого самоврядування. Та кількість закладів, яка не відповідатиме нормам, буде фінансуватися з місцевого бюджету, кошти з освітньої субвенції на неї виділяти не будуть», – підкреслила посадовець.
Департамент освіти і науки ОДА проводить власну експертизу того, чи дані навчальні заклади можуть бути визначені як опорні. Ганна Сопкова ще раз ознайомила присутніх з цими вимогами, серед яких наявність належної матеріально-технічної бази (харчоблок відповідно до вимог НАССР, спортзала та інше), належна кадрова ситуація, профілізація учнів, зміна істотних умов праці (укладання договорів). А головне – кількість учнів в закладах. На сьогодні кількість учнів на весь Воловецький район складає 2866 осіб. Відповідно до постанови КМУ від 19 червня 2019 року в 10-11 класах має мінімум дві паралелі, а у навчальних закладах району у цих класах нараховується лише 286 учнів.
Наголошувалося, що ОДА неодноразово надсилала в район для керування в роботі роз’яснення, щодо механізму і умов, на підставі яких навчальний заклад може бути визнаний опорним.
Відповідно до рішення Воловецької райради, яке надійшло в ОДА, на засіданні сесії райради п’ять навчальних закладів району визнано опорними. Це – Воловецька ЗОШ, Жденієвська ЗОШ, Верхньоворітська ЗОШ, Нижньоворітська ЗОШ і Нижньоворітський ліцей. Однак, за словами керівника відділу освіти РДА, за результатами розгляду 5 проектів, у протоколі, переданому райраді, Нижньоворітську ЗОШ було рекомендовано як філію, а не опорний заклад. У свою чергу, керівництво райради пояснило дане рішення відповідними вимогами місцевих мешканців, які проти припинення фінансування закладу з держбюджету, через що навіть вдалися до перекриття міжнародної траси «Київ-Чоп» у Нижніх Воротах. Тому райрада своє рішення переглядати не збирається.
Нардеп Михайло Лаба, присутній на нараді, зазначив, що довивчить  дане питання, обговорить його з фахівцями Міносвіти, з огляду на дотримання необхідних умов при формуванні загальної мережі.
Народний обранець також підкреслив, що в області катастрофічною виглядає ситуація із шкільними вбиральнями. Зокрема, у Воловецькому районі внутрішні вбиральні відсутні в 9 закладах освіти. «Я вивчив ситуацію і констатую, що низка шкіл області у минулому році не мали проектно-кошторисної документації. Я готовий допомогти і взяти це питання на особистий контроль», –  зауважив він. Крім того, Михайло Лаба, закликав всіх керівників навчальних закладів звертатися до нього по будь яким питанням щодо забезпечення навчальних закладів належною матеріально-технічною базою.
У підсумку наради керівникам району було рекомендовано спільно попрацювати над вирішенням проблемних питань освітньої галузі, та забезпечення всіх належних умов для виховання та навчання підростаючого покоління – майбутнього нашої держави.

clipnews