Про шляхи вирішення актуальних проблем Закарпатської області та оптимізацію роботи райдержадміністрацій йшлося на селекторній нараді

У вівторок, 14 січня, під головуванням в.о. голови облдержадміністрації Олексія Гетманенка відбулася селекторна нарада з головами райдержадміністрацій та керівниками структурних підрозділів РДА. Участь у нараді взяли заступник голови ОДА Ольга Травіна, керівник апарату Руслана Натуркач, керівники окремих департаментів облдержадміністрації.

– В РДА проведено оптимізацію, чисельність працівників скорочено на 40%, чимало призначено нових керівників, які ще не мають достатнього досвіду роботи, – сказав, відкриваючи нараду, Олексій Гетманенко. – Однак, завдання, які стоять перед органами місцевої влади, слід виконувати у повному обсязі. Тому нині ми проводимо тематичну селекторну нараду під час якої хочемо надати рекомендації щодо механізму взаємодії працівників райдержадміністрацій з департаментами та управліннями ОДА з актуальних питань життєдіяльності краю.
Директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова зупинилася на питаннях використання у районах освітньої субвенції, облаштування у навчальних закладах внутрішніх вбиралень, створення опорних закладів та харчуванні школярів.
Оксана Бабунич, директор департаменту культури, підняла проблему реєстрації права власності на об’єкти культурної спадщини, яких в області налічується близько двох тисяч, а директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров – автономізацію закладів охорони здоров’я і перетворення їх на комунальні підприємства. Також йшлося про потребу активізації роботи з вакцинації жителів краю, стан використання коштів субвенції для потреб сільської медицини та будівництво амбулаторій.
В.о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Галина Руснак зупинилася на питаннях використання торік бюджетних коштів, змінах до Закону «Про публічні закупівлі», боротьбі з нелегальними АЗС та планах фінансування проектів коштом Державного фонду регіонального розвитку.
Михайло Петрішка, директор департаменту соціального захисту населення, зосередився на виплаті соціальних допомог, пільг та субсидій краянам. На ці потреби у райони вже переказано 200 млн. грн. Також підняв питання необхідності ліквідації заборгованості по зарплатах, а директор департаменту фінансів Петро Лазар нагадав, що торік область повернула до бюджету невикористані кошти, тож цьогоріч слід зробити висновки. Також посадовець закликав місцевих керівників провести експертизу бюджетів і взятися за виконання їхньої дохідної частини вже з перших днів року.
Керівник апарату ОДА Руслана Натуркач зупинилася на болючому питанні оптимізації структури райдержадміністрацій і необхідності при потребі залучення залишків коштів районних бюджетів для розрахунку з вивільненими працівниками.
Підсумовуючи нараду, Олексій Гетманенко наголосив на важливості вчасного виконання поставлених завдань, привітав усіх зі Старим Новим роком і повідомив, що детальна інформація щодо розглянутих питань буде надана у протокольному дорученні в.о. голови ОДА.

 

 

Пресслужба ОДА

 

clipnews