Історичний Ужгород місцева влада знищує у турборежимі

Центральна частина обласного центру Закарпаття з поміж інших районів міста вирізняється своєю архітектурою. Свій стиль мають приватні будинки і адміністративні будівлі. Однак, за останні кілька років керівництво Ужгорода взяло курс знищення «історії архітектури». Однією рукою вони підписують дозволи на руйнування, іншою – готують документи до занесення об’єктів до Світової спадщини ЮНЕСКО. Без коментарів…

Схоже, що посадовцям ужгородської міськради не дає спокою слава Герострата.

Нещодавно вони дозволили знищити інтер’єри функціоналістської будівлі на вул. Бращайків — на ідеальне чехословацьке тераццо теперішньої міської дитячої лікарні постелили дешеву сучасну плитку.

Зараз аналогічні роботи розпочались у будівлі міської дитячої поліклініки на вул. Гошовського, 2. Цього разу знищують Дім народного здоров’я у кварталі Малий Ґалаґов — потенційному об’єкті Світової спадщини ЮНЕСКО.

На ідеальну чехословацьку 90-річну плитку та сходи зі штучного каменю стелять найдешевшу сучасну плитку з принтами “під мрамор”, які в найближчі кілька років прочухаються.

Цікаво, в кого у міській раді піднімається рука замовляти такі роботи? Це треба бути або повним ідіотом, або манкуртом. Або й тим і іншим одночасно.

P.S. А колись це був наймодерніший медичний заклад, побудований у 1933 році за проектом празького архітектора Бедріха Адамека. Будівництво частково фінансувалось за кошти Рокфеллера.

clipnews