Фрезерні верстати – універсальні машини для обробки дерева, але не тільки

Фрезерні верстати залишаються найбільш популярними і затребуваними, в столярній справі, меблевому виробництві, оскільки дозволяють виконувати безліч робіт. Функціональність фрезера вражає – з його допомогою можна створювати складні конструкції, такі як вікна і двері, виготовляти меблі, вирізати різьблення, прикрашати вироби. Спочатку фрезер був розроблений для виконання складних робіт по дереву, але сучасні верстати дозволяють обробляти будь-які матеріали, в тому числі, камінь, плитку, метали.

Фрезерні верстати в Coyot класифікуються на дві великі групи – для домашнього та професійного застосування. Побутові фрезери відрізняються доступною ціною, невисокою потужністю. Найвідомішими і затребуваними брендами, що виробляють фрезерні верстати, є Makita, DeWalt, Wolfcraft. Товари представлені в різних цінових категоріях, побутовому і професійному класі, тому покупці можуть підібрати оптимальну модель в Койот.

Основний критерій вибору фрезерного верстата – рівень потужності, згідно з яким вони бувають легкі (до 1 кВт), середньої потужності (до 3 кВт) і важкі – понад 3 кВт. Легкі моделі підходять для домашнього застосування, дрібних ремонтних, декоративних робіт, виготовлення меблів невеликими партіями. Такі верстати популярні, оскільки підключаються до мережі 220 В, тому можуть використовуватися вдома. Середній клас – це напівпрофесійна техніка, яка добре показує себе вдома і в невеликому цеху. Важкі фрезерні верстати відрізняються великими габаритами, вагою, значним переліком функцій.

Важкі фрезерні верстати можна розділити на стаціонарні й заглибні. Стаціонарні трохи дешевше, але і функціональність у них обмежена. Занурювальні верстати дозволяють створювати оригінальні декоративні елементи, складну різьблення, з дуже високим рівнем точності.

Фрезерні верстати комплектуються різними фрезами – вони бувають дисковими, кутовими, торцевими, фасонними, циліндричними, кінцевими. Така різноманітність насадок дозволяє виконувати будь-які роботи.

Шпиндель – серце фрезерного верстата, від якого залежить його точність. Фреза кріпиться в шпинделі, який обертає її. Двигун передає потужність на шпиндель, а він задає обертальні рухи фрези. Чим більше потужність, тим вище швидкість. Оскільки шпиндель сильно гріється в процесі роботи, з’ясуйте, наскільки ефективна встановлена ​​система охолодження.

Цанговий затиск – такий тип кріплення підвищує безпеку фрезерного верстата. В такому затиску є спеціальні пази, що фіксують фрезу дуже міцно, виключаючи ймовірність випадкового вильоту. Фреза в цангові затиску, крім безпеки, відрізняється дуже високою точністю.

Станина фрезера є монолітною, стійкої деталлю, не схильною до вібрацій і коливань. Оскільки саме на підставу припадають все навантаження, воно повинно бути міцним, надійним. Фрезерні верстати кріпляться до столу через міцну пластину, металеву або текстолітову.

partnernews