Батьки учнів Мукачівської школи №10 просять у Президента підтримки через незаконне звільнення директора

Батьківський колектив Навчально-виховного комплексу №10 міста Мукачево звернувся до Президента України Володимира Зеленського із проханням допомогти у вирішенні питання щодо незаконного звільнення директора НВК №10 Жабко Наталії Василівни. Лист керівнику держави в Офіс Президента особисто завезла одна із мам. Повідомляє видання pmg.ua

За їх словами, із серпня 2019 року на директора НВК тиснула та змушувала писати заяву на звільнення за власним бажанням начальниця Мукачівського управління освіти, молоді та спорту Катерина Олександрівна Кришінець-Андялошій. З її слів, таке рішення прийняв міський голова Андрій Балога.

Наталія Жабко, маючи підписаний контракт терміном на 6 років, відмовилась писати заяву, оскільки вважала своє звільнення безпідставним та незаконним. Тоді міська влада прийняла рішення терміново (посеред навчального року) змінити статус навчального закладу – з НВК на ліцей – шляхом реорганізації.

«Ми знаємо, що за новим Законом про освіту реорганізацію навчальних закладів можна здійснювати з 2020 по 2023 роки і рекомендовано це зробити впродовж літніх канікул. Однак, бажаючи швидкого звільнення Жабко Н.В., міська влада збурила педагогічний, учнівський, батьківський колективи та громадськість мікрорайону, терміново оголосивши про реорганізацію НВК та проведення конкурсу на заміщення посади директора», – зазначають у листі Президенту представники батьківського комітету школи.

Обурені рішенням міської влади, педагогічний та батьківський колективи звертались зі скаргою до Міністерства освіти, до обласної профспілки, до Управління Держпраці у Закарпатській області, до міського управління освіти та, зокрема, до міського голови. Відповіді на подані скарги та звернення досі не надійшли.

21 січня 2020 року голови батьківських комітетів НВК №10 на зустрічі з міським головою Андрієм Балогою звернулися до нього з проханням врахувати бажання батьків учнів НВК №10 та думку громади мікрорайону та залишити на посаді директора закладу Жабко Н.В. Міський голова зазначив, що конкурс на заміщення посади директора НВК буде проходити демократично та прозоро.

«23 січня 2020 року батьки учнів, вчителі, громадськість міста були присутні на конкурсі та побачили «демократичність» та «прозорість» його проведення: при голосуванні думку громади та батьків не було враховано, і Жабко Н.В. не пройшла конкурс з результатом 4:6 (10 членів комісії).

Насамкінець, хочемо підкреслити, що у м. Мукачево здійснювали реорганізацію у 7-ми навчальних закладах, а конкурс не пройшла тільки директор НВК №10 Жабко Н.В. Ми вважаємо, що таке рішення міської влади було упередженим щодо Жабко Н.В. та заздалегідь спланованим», – йдеться у листі Президенту.

Батьки просять у керівника держави захистити честь та гідність директора НВК №10, права учнів, вчителів та батьків навчального закладу та припинити свавілля з боку місцевої влади.

Нагадаємо, ще у жовтні директорка заявила, що її змушують написати заяву на звільнення через «політичні мотиви». Екс-кандидат в народні депутати від партії «Слуга народу» Едгар Токар, своєю чергою, розповів, що, ймовірно, тиснуть на Наталію Жабко тому, що на території шкільного стадіону влітку зняли ролик про флешмоб на його підтримку. І хоча стадіон в оренді і директорка не брала участі у прийнятті рішення щодо здачі стадіону в оренду, мер Мукачева, син його опонента Віктора Балоги, вирішив звільнити директорку у будь-який спосіб.

Олена Вірна

 

clipnews