Поліція Закарпаття фіксує факти незаконної порубки та торгівлі хвойними деревами

Новорічні дерева, які громадяни намагалися незаконно продати, вилучила поліція. За фактами вчинених правопорушень проводиться перевірка.

 

На Закарпатті тривають заходи з протидії та профілактики вчинення сезонних правопорушень. Взимку актуальною проблемою є продаж новорічних дерев. Аби громадяни не переступали рамки чинного законодавства, закарпатська поліція регулярно проводить рейдові перевірки ринків та торгових площ. За перший тиждень з початку операції «Ялинка» уже є перші протоколи та кримінальні справи даної категорії.

Так, у Міжгір’ї поліцейські зупинили два мікроавтобуси, завантажені ялинками. Водій пояснити походження дерев не зміг. При цьому супровідна документація для вантажу була прострочена.

За даними фактами розпочаті кримінальні провадження за частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України (Використання завідомо підробленого документа). Санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді обмеження волі на строк до двох років.

У Берегові правоохоронці виявили факти незаконного продажу новорічних ялинок без відповідних документів. Дане адміністративне правопорушення підпадає під дію статті 160 КУпАП (Торгівля у невстановлених місцях) і передбачає покарання у вигляді штрафу.

Аналогічне порушення зафіксовано також на ринку в Перечині.

Ялинки конфіскували, а на порушників склали відповідні адмінматеріали, які у подальшому буде скеровано до суду.

Нагадаємо, на Закарпатті, як і у всіх областях України, тривають профілактичні заходи щодо попередження та виявлення незаконних порубок хвойних насаджень. Для громадян, які нехтують законом, вирубуючи, перевозячи чи реалізовуючи нелегальні ялинки, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

 

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

 

clipnews