Інформаційні вкиди на виборах Холмківської і Оноківської ОТГ

На підмогу фейковим (підробним) користувачам, які у соцмережах усю виборчу кампанію неухильно коментували у підтримку конкретних кандидатів і боролись проти їх опонентів, прийшла «важка артилерія» у вигляді результатів соціологічного опитування від нікому не відомої компанії. Правда з відомими наперед замовниками – Тетяною Вачилею (Холмок) та Павлом Машікою (Оноківці), яким приписали лідерство.

 

Про соціологічну компанію ніхто ніколи не чув, як і не бачив так званої «польової» роботи з виборцями. Не вказано нічого конкретного про опитування, навіть його виду: усне, інтерв’ювання, анкетування, чи може фокус-групи, яка вибірка, тощо.

З таким же успіхом можна написати, що компанія «Роги і копита» провела опитування, за яким на посаду голови Холмківської чи Оноківської ОТГ трійка лідерів виглядає так:

1. Тарас Шевченко, 2. Леся Українка, 3. Богдан Хмельницький.

 

Публікуючи результати таких «опитувань» замовники переслідують дві мети:

Психологічний вплив на потенційних виборців. Люди, навіть не будучими палкими прихильниками кандидата, швидше голосують за лідера.

Легітимізація результатів. Другий випливає із першого. Проведено підкуп, заплановано масову фальсифікацію результатів і під це також підганяють високий рейтинг у підтримку конкретного кандидата, створюючи психологічну основу результатам. Відсутність спостерігачів від ГО «Опора» та ряду інших організацій також сприятиме ризику фальсифікації результатів голосування.

До слова, бюджет одного «зрізу» обійдеться замовнику від 5 до 10 тисяч доларів, і одного не вистачить. А тут нам розписують про ряд проведених соціологічних опитувань, при чому не однією компанією. Для розуміння, навіть на парламентську кампанію не всі партії та кандидати могли фінансово дозволити собі проводити соціологію.

Бажаючи цього чи ні, Тетяна Вачиля та Павло Машіка, ведуть найбруднішу боротьбу проти опонентів, і честі їм це не робить. При цьому на них працює адміністративний ресурс та статус сільських голів, тому всі реалізовані проєкти, що профінансовані з обласного і районного бюджетів, автоматично грають Вачилі та Машіці на руку і додають рейтингу. Водночас у їх опонентів такої фінансово-адміністративної «цукерки» для виборців нема.

clipnews