В Закарпатській ОДА розглянули урядовий проект розпорядження щодо Перспективного плану формування територіальних громад області

У понеділок,18 листопада, під головуванням заступника голови ОДА Олексія Гетманенко відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

У засіданні взяли участь перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник голови облради Петро Грицик,  депутат облради Петро Добромільський, начальник управління  містобудування та архітектури  Микола Пігуляк, директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук, консультант з правових питань Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша, керівники структурних підрозділів ОДА, територіальних управлінь.
Як відомо, 26 вересня депутати Закарпатської облради проголосували «за» Перспективний план формування громад Закарпатської області із створенням  60 ОТГ.
Олексій Гетманенко повідомив, що облдержадміністрація розглянула проект розпорядження КМУ щодо затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області, до якого увійшли 52 ОТГ. Відповідно вісім  громад краю визнані такими, що не відповідають вимогам урядової Методики.
– Голова ОДА Ігор Бондаренко підготував відповідний лист до Міністерства розвитку громад та територій України, в якому погоджує проект згаданого розпорядження.  Водночас просить врахувати зауваження та передбачити  у  Перспективному плані Закарпаття  й відхилені ОТГ краю. Зокрема,  Дубриницько-Малоберезняньску, Зарічанську, Івановецьку, Кольчинську, Неліпинську, Оноківську, Синевирську та Сюртівську громади, – зазначив Олексій Гетманенко.
У ході обговорення, Олег Лукша наголосив, що «ми повинні  відстояти вибір краян щодо затвердження  Перспективного плану із числа  60 ОТГ та за потреби направити представницьку делегацію до столиці і обгрунтувати його перед урядовцями».
Йосип Борто підкреслив, що до цього важливого документу краяни йшли роками: проведено низку засідань, нарад із участю фахівців, науковців, громадськості. Було знайдено консенсусне рішення, за яке обласна рада проголосувала.
У підсумку, Микола Пігуляк та Олексій Гетманенко запропонували підтримати позицію Ігора Бондаренка і схвалити проект розпорядження  Кабміну України щодо затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області з тим, аби 52 ОТГ уже  мали змогу розпочати свою діяльність,  та внести критичні зауваження до нього і так відстояти інтереси інших восьми ОТГ.
«За» таке рішення робоча група проголосувала одноголосно.
У ході засідання робочої групи йшлося і про те, що Мінрегіон розробив проект нової Методики формування спроможних територіальних громад в частині критеріїв визначення ресурсної спроможності ОТГ.

clipnews