Ужгород на дотик: незвичайна екскурсія в обласному центрі

У рамках «Тижня соціальної роботи» у четвер, 7 листопада, кафедра соціології та соціальної роботи Ужгородського національного університету спільно з відомим кондитером Валентином Штефаньо та ГО «Наше місто – рідний дім» провели екскурсію Ужгородом для учнів Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I-II ступенів Закарпатської обласної ради.

Під час екскурсії, яку провів найвідоміший туризмознавець Закарпаття Федір Шандор,діти мали змогу ознайомитися з експозиціями Ужгородського замку, Закарпатського музею народної архітектури та побуту (відомий в народі як «Скансен»), пройтися вулицями історичної частини міста, побачити кулька міні-скульптурок, якими славиться місто над Ужем, побачити єдину в Україні туристичну мапу шрифтом Брайля (і познайомитися з її автором Олександром Нейметом). Навіть похмура погода та дощ, що час від часу намагався перервати мандрівку історичною частиною міста, не лякали юних шукачів пригод: кількість запитань до Федора Федоровича просто вражала! Кожному хотілося дізнатися якомога більше про обласний центр Закарпаття та його історію, що триває вже понад 1126 років. А почути було що! Адже Федір Шандор розповідав таємниці, про які 100% не написано ані слова в шкільних підручниках з історії.

Не оминули маленькі гості і знамениту кондитерську Валентина Штефаньо, де не лише скуштували торт «Ужгород», а й мали змогу познайомитися з його автором. Затишна атмосфера та гостинність цього закладу ще більше надихнули дітей: вони робили безліч фото, ділилися враженнями та насолоджувалися смаком запропонованих десертів.

Дорогою до Мукачева в автобусі не вщухали розмови про події цього дня. Діти ділилися враженнями один з одним, показували фотографії, які встигли зробити під час екскурсії та мріяли про те, як повернуться побачити інші туристичні родзинки Ужгорода.

 

Марина Сташина-Неймет

 

clipnews