Молодих новаторів та винахідних запрошують подавати бізнес-ідеї

В Ужгороді відбулося ІІІ засідання Регіонального Альянсу.  Захід проходив у рамках  проекту Дунайської транснаціональної програми «DANUBE  ENERGY+“ Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні».

 

Мирослава Лендєл, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ,  на початку зустрічі наголосила на важливості проектів навчання з енергоефективності та енергозбереження, а також  поінформувала про відкриття нового навчального курсу та нової спеціальності «Енергетика»  в УжНУ, що відповідає викликам сучасності на потреб ринку.  Крім того, в рамках транскордонних проектів на базі УжНУ запроваджуються програми обміну досвідом з сусідніми країнами, передбачено здійснення інфраструктурних компонентів, направлених на енергозбереження.

Наталія Носа, менеджер проекту, голова правління Центру Європейських Ініціатив, м.Ужгород презентувала результати та подальший план роботи проекту Дунайської транснаціональної програми «DANUBE ENERGY+“ Підвищення потенціалу Молодих Новаторів щодо започаткування  змін у сфері енергоефективності в Дунайському макрорегіоні» на 2020-2021 роки.

У кожній країні-партнері проекту (Німеччина, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Румунія, Сербія та Україна) створені Регіональні Альянси,  розроблена система навчання для ключових регіональних суб’єктів екосистеми, система навчання, пре-акселерації, ідентифікації та залучення молодих новаторів.

Активна фаза реалізації програми розпочнеться з січня 2020 року оголошенням конкурсу.

У рамках проекту будуть проведені мотиваційні семінари, мережеві заходи, демонстраційні заходи, національні та міжнародні Дні Енергії. Інформація поширюватиметься через соціальні мережі, медіа та інструменти, якими користується молодь. Міжнародною командою проекту «DANUBE ENERGY+“ розроблений інноваційний інструмент, який включає в себе презентації викликів галузі, успішних прикладів та переваг програм попередньої акселерації для молодих новаторів, навчальні матеріали, які включають моделі, стратегії та передовий досвід, а також матеріали навчальних семінарів, мотиваційні відео-ролики тощо.  Учасники програми – молоді новатори зможуть отримати унікальні знання та навички формування бізнес-ідеї, розробки бізнес плану, перетворення своїх ідей на успішні підприємства, проведення переговорів з потенційними інвесторами. Найкращі 10 команд отримають можливість презентувати свої ідеї на транснаціональному рівні.

З огляду на надзвичайну актуальність питань енергоефективності запропонована система навчальних програм та реалізація проектів призводить до необхідності створення ХАПів, про що наголосив Євген Лукша, експерт проекту, консультант з місцево-економічного розвитку Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України,  та Євгеній Драгула, представник Ужгородського Національного університету та представник команди проекту.

До уваги молодих підприємців, винахідників, студентів та молодих новаторів: у разі, якщо у Вас є бізнес ідея та ви хочете взяти участь у проекті, ви можете вже сьогодні звертатися до команди проекту на мейл: ceiuzhgorod@gmail.com або тел. +380993254990 ( контактна особа Наталія Носа).

 

clipnews