Маєте пільги на оплату житлово-комунальних послуг? Важлива інформація від «Зкарпаттяенергозбут»

До уваги побутових споживачів ТОВ «Зкарпаттяенергозбут», яким надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. №373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

 

Зокрема, пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуться у грошовій формі починаючи з 1 жовтня 2019 року.

Згідно з Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі з 1 жовтня 2019 року, розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП), тому передбачено внесення до ЄДАРП інформації про педагогічних, медичних працівників тощо у сільській місцевості, які мають право на відповідні пільги, на підставі відомостей установ і організацій, в яких вони працюють.

Законодавством передбачені дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.

Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк» аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.

За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджений постановою Уряду №389 від 04.06.2015 р.

Дія цього Порядку поширюється на такі категорії громадян:

учасники війни; члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (крім членів сімей загиблих учасників АТО); особи з особливими заслугами перед Батьківщиною; батьки померлої особи з особливими заслугами; вдова (вдівець) особи з особливими заслугами; особи з особливими трудовими заслугами; батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами; вдова (вдівець) особи з особливими трудовими заслугами; діти війни; жертви нацистських переслідувань, статті 6 (1) – 6 (4); багатодітні сім’ї; дитячі будинки сімейного типу; прийомні сім’ї; опікуни дітей померлого громадянина, смерть якого пов’язана з ЧАЕС (3 категорія); дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (3 категорії); дитина (ЧАЕС) інвалід.

 

Надання пільг без урахування доходів залишається для таких категорій громадян:

учасники бойових дій; інваліди війни 1-3 груп; члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО; реабілітовані особи; опікуни дітей померлого громадянина, смерть якого пов’язана з ЧАЕС (1, 2 категорія); дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (1, 2 категорії); постраждалі особи внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорій (ліквідатор та потерпілий); ветерани військової служби; вдова (вдівець) ветерана військової служби; ветерани органів внутрішніх справ; вдова (вдівець) ветерана органів внутрішніх справ; ветерани державної пожежної охорони; вдова (вдівець) ветерана державної пожежної охорони; ветерани Державної служби спеціального зв’язку; вдова (вдівець) Державної служби спеціального зв’язку; ветерани служби цивільного захисту; вдова (вдівець) ветерана служби цивільного захисту; ветерани Державної кримінально-виконавчої служби; вдова (вдівець) ветерана Державної кримінально-виконавчої служби; ветерани податкової міліції; вдова (вдівець) ветерана податкової міліції; вдова (вдівець), батьки військовослужбовця, який загинув (помер) під час проходження військової служби, її (його) діти; дружина (чоловік) військовослужбовця, який пропав безвісти, її (його) діти; інваліди військової служби.

Управління праці та соціального захисту населення розраховують щомісяця суму пільги з огляду на:

– розмір знижки, на яку пільговик має право згідно з законом;

– кількість членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального господарства.

Громадяни пільгових категорій, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Якщо громадяни, які отримують пільги у готівковій формі, заборгують за комунальні послуги понад місяць суму, яка перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) періоду здійснюється у безготівковій формі.

За отриманням інформації щодо будь-яких питань, пов’язаних із нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів із питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк».

 

Прес-служба ТОВ «Закарпаттяенергозбут»

 

clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *