Їдемо до Львова в День писемності

Вже найближчого місяця в Україні відзначатиметься День української писемності та мови. Це визначне свято, вагоме для усієї культурної спадщини держави, ми запрошуємо відзначити у колоритному місті – запрошуємо до Львова.

9 листопада щорічно в нашій країні відзначається День української писемності та мови. До того ж, згідно православного календаря, це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.  У цей день, згідно вже сформованої традиції, вшановують пам’ять відомого літописця та нагороджують найкращі видавництва, які видають твори українською мовою.

Львів – чи не найвдаліший варіант для святкування Дня писемності та мови з декількох причин. По-перше, це видавничий осередок України. Тут сконцентровані найвідоміші видавництва, які публікують твори для дорослих та найменших вже багато років. До такого визначного свята видавництва влаштовують розпродажі, збирають підбірки найцікавіших книжок. Не втратьте можливість поповнити свою домашню бібліотеку новими україномовними виданнями класиків та новаторів. Ба навіть у гастрономічних закладах міста можна придбати цікаві видавничі шедеври, які будуть виконані не гірше ніж ті, що на прилавках книжкових.

Окрім того, у Львові встановлено пам’ятник Івану Федорову, тій людині, яка привезла видавничу справу в Україну.

А ще приїхати до Львова у день української мови – вельми символічно. Тут не просто говорять українською, нею щебечуть, жартують, сперечаються, запрошують, а ще файно співають. До того ж, тут говорять різною українською. Різноманітними відлуннями польської, російської, угорської, німецької, фарнцузьскої, чеської та інших мов. А ще діалектами – слобожанськими, бойківськими, гуцульскими, буковинськими, подільськими та іншими.

Місто гостинне, тут цікаво у будь-яку пору року. Величезна кількість памятників та різноманітних гастрономій зроблять навіть одноденну відпустку незабутньою. Поки осіння погода радує нас сонячними днями, саме час поєднати приємне з корисним. А саме відвідати гостинне, смачне та культурне містечко, віддавши данину багатій українській мові. Тож мерщій шукайте найцікавіше оголошення “здам квартиру Львів”, бронюйте та готуйте вільну поличку для нових українських книжок. А можливо ви навіть зважитеся, сидячи в одному з ресторанчиків, написати радіодиктант. Не сумуйте, якщо щось не вдасться – львів’яни з радістю допоможуть вам підтягнути солов’їну.

partnernews