Закарпатська “паліївщина”: З 19 пожеж за добу 17 разів горіла суха трава та чагарники

Вереснева погода вже не радує нас особливим теплом та сонечком, проте, не дивлячись на це, закарпатські вогнеборці продовжують виїжджати на гасіння пожеж сухої трави, чагарників та сміття. Так, лише за цю чергову добу біло-червоні машини 19 разів мчали на ліквідацію пожеж, 17 з яких виникли в екосистемах краю. Найбільше сухостою горіло в Ужгородському (7 випадків), Виноградівському (4 випадки) та Берегівському (3 випадки) районах.

Сумно, адже подібні виклики почастішали через людський фактор – закарпатці активно розпочали впорядковувати  присадибні та дачні ділянки, намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави, чи іншого мотлоху найменш трудомістким способом – спалюванням. Прикро, але такі горе-прибиральники не переймаються, що для вогняної стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з-під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків‚ або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання. А про непоправну шкоду, яку завдають самопали екології, фауні та флорі рідного краю, й годі говорити. І все ж рятувальник сподіваються, що здоровий глузд краян переможе над бажанням «поприбирати» за допомогою відкритого вогню.

Отож, рятувальники звертаються до всіх закарпатців із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає…

 

У ДСНС України у Закарпатській області

clipnews