В Закарпатській облдержадміністрації відбулося засідання «трудової» комісії

Сьогодні, 12 вересня, в обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу, а також легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Нараду провів  директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Петрішка.

Перший заступник начальника управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик зазначив, що упродовж січня – серпня 2019 року інспектори праці провели 247 інформаційно-роз’яснювальних заходів із роботодавцями з питань легального працевлаштування. Порушення порядку оформлення трудових відносин виявлено у 33 роботодавців, котрі використовували працю 16 робітників без повідомлення органів ДФС, ще 103 працівників працювали без укладення трудового договору. За результатами інспектувань внесено приписи на усунення виявлених порушень, складено та скеровано на розгляд суду 21 адміністративний протокол, судами накладено штрафів на суму 59 500 грн. Винесено 27 постанов про накладення на суб’єктів господарювання  штрафів на понад 11 млн. грн.

Начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України Мирослава Максимович поінформувала, що загальна сума заборгованості до Пенсійного фонду станом на 1 вересня поточного року становить 61,2 млн. грн. з якої 47,4 млн. грн. – борг із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та 13,6 млн. грн. – несплата страхових внесків.

Значною залишається заборгованість із відшкодування пільгових пенсій (47,4 млн. грн.). У загальній сумі боргу  (61 млн. грн. (страхові внески + пільгові пенсії),  9,4 млн. грн. становить борг економічно активних підприємств, в тому числі із страхових внесків – 2,3 млн. грн.

Борг платників, щодо яких порушено справу про банкрутство або визнано банкрутами, та безнадійні борги становлять 51,6 млн. грн. У  порівнянні  до  початку  року  борг  збільшився  на  2,4 млн. грн.

Сума боргу з єдиного соціального внеску сягає 229,4 млн. грн., з них сума боргу по фізичних особах – 197,4 млн. грн.
Головне управління ПФУ проводить заходи з головним управлінням ДФС щодо погашення заборгованості з ЄСВ та неврахування страхового стажу за періоди несплати фізичними особами.

Під час засідання обговорювалися шляхи вирішення проблемних питань щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота про поновлення повноважень щодо наглядової діяльності з питань трудового законодавства України. За підсумками засідання прийнято відповідні рішення.

 

 

clipnews