Прокуратура клопотатиме про чергове відсторонення від посади колишнього заступника мера Ужгорода Цапа

Викритий на хабарі колишній перший заступник Ужгородського міського голови Іштван Цап міг скористатися прогалинами вітчизняного законодавства і знову повернутися до стін міськради. На стадії досудового розслідування прокурор одразу вносив клопотання про відсторонення хабарника від посади, а на стадії судових слухань може лише під час судового засідання.

Жодної інформації про офіційне працевлаштування, колишнього першого заступника Ужгородського міського голови в Ужгородській міській раді Іштвана Цапа, якого, свого часу було викрито при отриманні хабара, до прокуратури області не надходило.

Наразі прокуратурою скеровано запит до Ужгородської міської ради щодо надання інформації чи дійсно даний обвинувачений поновлений на посаді в Ужгородській міській раді, і якщо так – то на якій саме посаді.

Якщо дана інформація підтвердиться, то на наступному судовому засіданні прокурор клопотатиме про відсторонення обвинуваченого від займаної посади.

Наразі, справа по обвинуваченню колишнього першого заступника Ужгородського міського голови, голови постійної комісії Ужгородської міської ради та посередника слухається в суді.

Судові засідання тривають вже з березня 2017 року. Упродовж цього часу, проведено більше 35 судових засідань, 2\3 з яких, переносились чи відкладались за клопотаннями або через неявку обвинувачених чи їх захисників. (Навіть за відсутності одного із обвинувачених, розгляд справи неможливий оскільки це є порушення права на захист).

Упродовж цього часу прокуратурою вжито ряд заходів задля якнайшвидшого розгляду справи у розумні строки. Так, призначено службову перевірку медичних закладів, де лікувався один із обвинувачених – перший заступник міського голови, у суді допитано лікаря цього ж обвинуваченого, за клопотанням прокурора призначено та проведено судово-медичну експертизу стану здоров’я обвинуваченого та скеровано до суду лист, щодо активізації судового розгляду у розумні строки.

Власне, неодноразові зриви судових засідань обвинуваченими принесли їм певні «результати» – закінчився термін повноважень у судді, яка розглядала справу. Як наслідок – провадження передано до іншого судді і слухання розпочато спочатку.

Наразі триває стадія допиту свідків, після чого будуть досліджуватись матеріали кримінального провадження (в тому числі і відео, отримане в ході проведення негласних слідчих дій), допити обвинувачених і завершальна стадія – дебати.

Наступне судове засідання призначене на 14.15 год, 16.10.2019 в Ужгородському міськрайонному суді.

 

Повідомляє “Трибуну” прес-служба прокуратури Закарпатської області

clipnews